Послуга підтриманого проживання

Дата: 16.10.2023 11:24

Послуга підтриманого проживання🏠

Кожен заслуговує на комфортне життя🧘‍♀️ — в оточенні близьких людей, з можливістю проживати кожен день цікаво, бути корисним суспільству.

Люди з інтернатних закладів такої можливості позбавлені. Коли дитині з інвалідністю в інституційній системі виповнюється 18 років — її переводять в геронтологічний або психоневрологічний інтернат, де вона знову буде ізольована від суспільства.

✨Послуга з підтриманого проживання може допомогти випускникам інтернатів повернутися до життя в громаді. Вона дозволяє жити звичайним життям у центрах, квартирах або будинках — купувати продукти, готувати їсти, соціалізуватися, розвивати свої таланти, працювати, отримуючи супровід асистентів у певних питаннях.

Що входить до послуги?

🔷надання місця для проживання;

🔷навчання, розвиток та підтримка навичок самостійного проживання;

🔷допомога в організації розпорядку дня;

🔷організація медичного патронажу;

🔷допомога у веденні домашнього господарства – закупівля і доставка продуктів, ліків та інших товарів, приготування їжі, прибирання;

🔷представництво інтересів;

🔷допомога в організації взаємодії з іншими фахівцями та службами;

🔷надання інформації з питань соціального захисту населення;

🔷допомога в отриманні безоплатної правничої допомоги.

☝Які документи потрібні, щоб отримати послугу?

✅Звернення (заяву) від того, хто буде отримувати послугу чи від законного представника, якщо особа недієздатна. Якщо законного представника немає – рішення органу опіки та піклування.

✅Документ, що посвідчує особу отримувача соціальної послуги, його законного представника.

✅Документ, що підтверджує повноваження законного представника, уповноваженої особи органу опіки та піклування.

‼️Фінальний перелік документів потрібно уточнювати у надавача соціальної послуги.

📲Куди звернутись за послугою?

Оформленням послуги підтриманого проживання займається фахівець структурного підрозділу з питань соціального захисту населення. Перелік контактів Департаментів соціальної політики облдержадміністрацій можете знайти за посиланням у першому коментарі під дописом.

ℹ️Докладніше про те, як оцінюють потреби, що таке кризове надання послуги та коли можуть відмовити у послузі чи припинити її надавати, – читайте за посиланням у першому коментарі.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародний фонд "Відродження". Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

Джерело: Українська мережа за права дитини