Малолюбашанська сільська рада
Рівненська область Рівненський район

Історія села Моквин

Село Моквин знаходиться від районного центру (м. Костопіль) по залізниці – 12 км, а по асфальтованій дорозі – 20 км. в напрямку на північний схід.

Поселення звалося Вовче. Ця назва збереглася ще в документах датованих 1912 роком. У лісових хащах водилися вовки-сіроманці через це ліс та хутір вирішили назвати Вовчим. В 20-х р ХХ ст. з’явилася назва Моквин. Лексема „Моквин”, походить від слова „моква”, що означає болото.

На території села залишилася згадка про роки війни. Це архітектурна пам’ятка – могила невідомого солдата, якого було вбито під час нальоту німецького літака на санітарний ешелон в лютому 1944 р. Бійця поховали поблизу вокзалу. Ім’я солдата не вдалося встановити, бо документів при ньому не було.

В селі створено художній колектив жіночого ансамблю „Союз Українок”.

Населення села – 184 чоловіки.

На сьогоднішній день в селі діють: магазин, пошта, фельдшерсько-акушерський пункт/ Є також дві церкви: Українська православна церква Київського патріархату ікони „Несподівана радість”, Православна церква Московського патріархату „Святодухівська”.

Особливістю села є те, що  село Моквин відноситься до двох сільських рад: саме село до Малолюбашанської сільської ради, а с. Моквинські хутори  та с. Яснобір до Пісківської сільської ради.  В історії Моквина переплелись сторінки, характерні для багатьох сіл нашого поліського краю. Але все ж є щось своєрідне, як і в кожному селі.


 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь