Історія села Тихе

Село Тихе перетинає трасу Костопіль – Сарни, знаходиться за 13 км від районного центру Костопіль.

В кінці 1959 року постановою місцевої влади було вирішено звести всі навколишні хутори в одне село. Село Тихе утворене в 1960 році на основі хуторів: Лобачівка, Політовка, Осич, Закут, Спадовий міст, Местечка, Мазурів, які належали до села Моквин і становили одну рільничу бригаду, засновану у 1949 році. Пізніше бригада входила до колгоспу села Печалівка.

В 1962 році збудували невеликий клуб, а через п'ять років, зведене нове приміщення сільського клубу. У ньому відкрита Тихенська сільська бібліотека. У жовтні 1997 року після реорганізації бібліотечної системи Тихенська сільська бібліотека перестала існувати. В приміщенні старого клубу відкрили дитячий садок, проте проіснував недовго. В даний час діти відвідують дитячий садок в селі Мирне.

Згодом, в 1967 році, збудований магазин і медпункт. Новий магазин відкрито у 1991 році. У 2000-х роках біля ставків с. Тихе побудоване кафе.

В 1964 році в селі побудована бригадна ферма великої рогатої худоби колгоспу ім. ХХІІ з’їзду КПРС села Мирне. 20 жовтня 2009 року на базі молочно-тваринницької ферми відкрито ПП «Маяк», яке очолив Анатолій Остапчук.

В березні 1994 р. перейменовано назва колгоспу на СП КСП «Мир». Пізніше це підприємство розпалося.

В липні 1979 року біля Тихого з’явився пам’ятник меліораторам на честь освоєння мільйонного гектару осушених земель на Україні.

Дітей села Тихе довозить шкільний автобус до Мирненськоого ліцею.

В даний час проживає 241 житель, є два магазини, кафе.

Стежками легенд і переказів. Фольклорні топоніми Костопільщини / упоряд. А. Карп’юк ; ред. А. Левчук. – Костопіль : Костопільська друкарня, 2001. – С. 33.