Історія села Новий Берестовець

Село Новий Берестовець знаходиться на відстані 13 км від районного центру м.Костопіль та 38 км від обласного центру м.Рівне.

Новий Берестовець оточений лісами, має одну центральну вулицю.

На землях села в минулому був маєток панів Мадейських, які пізніше поділили свої землі між трьома синами та дочкою Софією. Маєток пані Рогалінської називали Софіївка і простягався від Мащанського лісу до ставка під селом Берестовець. Недалеко від маєтку пані Софії на хуторі із 6 хат жили «форнелі»- люди, які допомагали пані вести господарство. На території села із 1914 р. була німецька колонія «Пруска».

У 1929 р. із Берестовця до станції Любомирськ через Новий Берестовець прокладена вузькоколійка, по якій курсували паровози, що вивозили камінь із берестовецьких каменоломень.

Починаючи з 1950 р. почала активно розбудовуватись дорога із села Маща до села Берестовець. Назвали це село Новий Берестовець. Сюди ж переселилися жителі хутора «П’ятихатки».

4 листопада 1948 р. організована сільгоспартіль «17 вересня», яка через 3 роки об’єдналася з частиною артілі «Перше травня» (с. Маща). Пізніше це була рільнича бригада колгоспу ім. Кузнецова.

У 1937-1939 рр. німець Герц відкрив школу в своїй старій хаті, де навчали дітей німців і поляків польською мовою. Після війни тут також вчились діти. У зв’язку із зменшенням кількості школярів у 1982 р. школу закрили.

У 1990 р. у селі побудовано дитячий садок і знову відкрили початкову школу. Але скоро це приміщення перейшло до комплексу «Любава», де оздоровлювалися діти-інваліди, сироти, діти з багатодітних сімей. Сьогодні він не працює.

На території села проживає 249 чоловік, працює сільський клуб, магазин, храм релігійної громади Свято-Успенської парафії Рівненської єпархії УПЦ Київського патріархату.