A A A K K K
для людей із порушенням зору
Малолюбашанська сільська рада
Рівненська область Рівненський район

Історія села Лісопіль

Село Лісопіль розташоване за 5 км від районного центру м.Костопіль понад трасою на м. Рівне.

Достовірних даних про виникнення села немає, засноване воно (за спогадами старожила Остапович Катерини Назарівни) приблизно 1886 року.

За переказами назва походить від того, що на поселенні Нова Лисуха ріс ліс, була сильна бура, ліс виломало і стала лисина. Стали називать «Лиса гора». Купець викупив останній ліс, і тут же в лісі поставив лісопильню. Відтоді стали називать село Лісопіль.

Майже посередині села, обіч дороги знаходиться так звана Фігура (Хрест). Із розповіді старожилів відомо, що Фігуру було зведено в пам’ять того, що в селі дуже пропадала худоба. Людям порадили, щоб вони за одну ніч поставили хрест і освятили його. Чоловіки заготовили дерево на хрест, жінки виткали рушники, а дівчата сплели вінок, і все було зроблено за одну ніч. Все це було освячено і після цього худоба перестала пропадати в селі.

1941-1945 рр. більшість односельчан пішли на фронт. В 1943 році багато молоді відправлено в Німеччину. Понад 200 костопільчан розстріляли в лісі біля Заготзерна, серед них лісопільців – 3. Понад 40 чол. розстріляно біля місцевого цвинтаря. Село було спалене повністю.

У 50-роках відкрилася хата-читальня. У 70-х роках місцевий цегельний завод виділив кімнатку для бібліотеки, де завідувала Мосійчук Ганна Свиридівна. У 1973 році бібліотеку перенесено в хату Сівука Романа, а наступного 1974 року для неї виділено кімнатку при сільському ФАПі, де вона знаходиться  і по нині.

В селі проживає багато талановитих особистостей. Серед них місцеві поети: Потарейко Галина Борисівна та її дочка Орися Ярославівна, Степанюк Володимир Борисович, Кондратюк Алла Олександрівна; далеко за межами знана вишивальниця Сульжик Олена Володимирівна та Ярмольчук Олена Яківна; майстри по дереву – Макаров Віктор Павлович та Назарець Михайло Євгенович; художник та токар по дереву – Літвин Олексій Костянтинович.

Населення 927 чоловік. Село Лісопіль  газифіковане, телефонізоване. В селі є фельдшерсько-акушерський пункт, публічно-шкільна бібліотека, 4 магазини, кафетерій, Лісопільська філія Міщанського ліцею, працюють приватні підприємства: ТзОВ «Укрмолдінг», майстерня по ремонту автомобілів, виробнича база з виготовлення металопластикових виробів, станція технічного обслуговування автомобілів, ТзОВ «АРЕТІ-ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ», ТзОВ «Житомир – Петрол», Костопільський «Ветсанзавод», Костопільський Райавтодор, філія державного підприємства «Водоканал», сільськогосподарський кооператив «Еліт». На території села Лісопіль знаходиться 1 садове товариство.

Демчук О. Мистецтво одного села / О. Демчук // Вісті Рівненщини. – 2008. – № 13 (28 берез.). – C. 11.

Криворучко К. Лісопіль багатий на талановитих людей / К. Криворучко // Віче Костопільщини. – 2008. – № 13 (29 берез.). – C. 2.

Левчук Ю. І постане в Лісополі Господній храм / Ю. Левчук // Віче Костопільщини. – 2012. – № 38. – C. 8.

Потарейко Г. Галина Потарейко : "Хочу створити світ, в якому мені було б тепло і затишно"/ Г. Потарейко; розмовляла А. Надєждіна // Віче Костопільщини. – 2011. – № 40 (1 жовт.). – C. 8. 


 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь