Малолюбашанська сільська рада
Рівненська область Рівненський район

Які мають пільги та гарантії діти ВПО?

Дата: 10.07.2023 19:56
Кількість переглядів: 115

Фото без опису

У дітей не повинно бути нещасливого дитинства, і за це  відповідаємо ми, дорослі. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними. Тому турбота про дітей  завжди є у пріоритеті нашої держави.

Діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи – одна із категорій  дітей, які потребують особливої уваги та підтримки від держави, тому законодавством України для них передбачено ряд соціальних пільг та гарантій.

1. Право на безкоштовне харчування.

За рахунок держави передбачено забезпечення дитячим харчуванням дітей грудного віку та дітей раннього віку, відповідно до вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення безкоштовним харчуванням дітей внутрішньо переміщених осіб» від 16.01.2020 № 474-ІХ.

Діти (ВПО), які навчаються у дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форми власності, теж мають право на безкоштовне харчування згідно вимог вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення безкоштовним харчуванням дітей внутрішньо переміщених осіб» від 16.01.2020 № 474-ІХ.

2. Прийом до дошкільних навчальних закладів здійснюється без черги (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.2021 № 86 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 р.  № 305).

3. Право на безкоштовний відпочинок та оздоровлення (відповідно до вимог Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей»).

4. Цільова підтримка під час навчання надається у вигляді:

- повної оплати навчання для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти за певним освітньо-кваліфікаційним рівнем (рівнем вищої освіти) за рахунок коштів загального фонду державного або місцевих бюджетів, у разі зарахування на місця державного (регіонального) замовлення, відповідно до умов та правил прийому (з урахуванням квот, установлених відповідно до законодавства). Підтримка надається до закінчення особою навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років;

- надання в установленому законодавством порядку пільгових довгострокових кредитів для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, у разі зарахування на навчання відповідно до угод укладених між вищим навчальним закладом та фізичною або юридичною особою;

- соціальної стипендії для осіб, які навчаються за денною формою навчання;

- безоплатного забезпечення підручниками;

- безоплатного доступу до Інтернету, систем баз даних у державних та комунальних закладах освіти;

- безоплатного проживання в учнівських та студентських гуртожитках (для осіб, які навчаються за денною формою навчання);

- проживання у студентських гуртожитках з пільговою оплатою у розмірі, визначеному закладом фахової передвищої або вищої освіти в установленому законодавством порядку, для студентів закладів фахової передвищої або вищої освіти, курсантів невійськових закладів фахової передвищої або вищої освіти за умови, що такі особи не отримують допомогу, відповідно до ст. 44 Закону України «Про вищу освіту», постанови Кабінету Міністрів України від 30.03.2022 № 332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам», постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 975 «Про надання державної цільової підтримки деяким категоріям громадян для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти», постанови Кабінету Міністрів України від 29.08.2018 № 673 «Про затвердження Порядку  пільгового кредитування для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищоїиа вищої освіти», постанови Кабінету Міністрів України від 26.08.2015 № 658 «Про затвердження Порядку відшкодування коштів державного або місцевого бюджету, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців»).

Діти із категорії ВПО мають право на проживання у студентських гуртожитках з пільговою оплатою, однак державний або комунальний вищий навчальний заклад може самостійно встановлювати конкретний розмір плати, що не може перевищувати 50 відсотків граничного розміру плати за проживання у студентських гуртожитках вищих навчальних закладів державної та комунальної форми власності.

Державна цільова підтримка таких осіб здійснюється до закінчення ними професійно-технічних, вищих навчальних закладів, але не довше, ніж до досягнення ними 23 років.

Щоб отримати державну цільову підтримку необхідно:

подати заяву на ім’я керівника відповідного закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти, складену в довільній формі, із зазначенням конкретних видів, на які особа претендує (подається особисто або через законного представника, якщо особа є неповнолітньою).

засвідчену в установленому порядку копію довідки про взяття на облік як внутрішньо переміщеної особи.

5. Грошова допомога дітям ВПО

Дітям з числа внутрішньо переміщених осіб та особам, які досягли 18-річного віку та продовжують навчання за денною формою в закладах освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої, професійної (професійно-технічної) або вищої освіти, до закінчення навчання у  таких закладах, але не довше ніж до досягнення ними 23 років передбачено виплату грошової допомоги відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 332 «Деяки питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам».

Грошова допомога не призначається на члена сім’ї:

який перебуває на повному державному утриманні в будинку дитини, дитячому будинку, дитячому будинку-інтернаті, психоневрологічному інтернаті, будинку-інтернаті для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, спеціальному будинку-інтернаті системи соціального захисту населення;

який перебуває на повному державному утриманні в школі-інтернаті, закладі спеціалізованої освіти військового (військово-спортивного) профілю;

який відбуває покарання в місцях позбавлення волі.

За правовими консультаціями та юридичною допомогою можна звернутися:

Зателефонувати до контактного центру системи БПД за номером 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.

Номер для дзвінків з-за кордону: +38 (044) 363 10 41 (вартість дзвінка з-за кордону за тарифами вашого оператора зв’язку).

Юристи працюють на лінії щодня з 08:00 до 19:00.

Контактні дані бюро правової допомоги, офіційний сайт та інші сервіси доступу до безоплатної правової допомоги: https://linktr.ee/legalaid.gov.ua   


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь