Як послуга раннього втручання допомагає зберегти здоров’я маленької дитини?
Кому надається послуга раннього втручання? Як вона впроваджується в Україні? Куди звернутися, щоб її отримати?
Послуга раннього втручання є надзвичайно актуальною оскільки передбачає раннє виявлення проблем здоров’я дитини, вчасне і оперативне надання допомоги дитині та її сім’ї, що безпосередньо впливає на зниження інвалідизації дитини в майбутньому.
Послуга раннього втручання надається сім’ям, які виховують дітей віком до 4 років:
з порушеннями розвитку;
з ризиком виникнення порушень розвитку;
з інвалідністю.
Команда раннього втручання складається: з психолога, логопеда (спеціального педагога), фізичного терапевта, лікаря-педіатра, лікаря-невролога, ерготерапевта, лікаря фізичної та реабілітаційної медицини, фахівця із соціальної роботи / соціального працівника, координатора / реєстратора послуги раннього втручання).
В залежності від потреб дитини склад команди раннього втручання може розширюватися.
За професійною допомогою батьки можуть звернутись до центрів раннього втручання, що створені в десяти пілотних областях: Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Закарпатській, Запорізькій, Кіровоградській, Луганській, Львівській, Одеській та Харківській.
Крім того, батьки можуть самостійно оцінити розвиток своєї дитини, відповівши на питання онлайн-скринінгу, який допоможе вчасно виявити в дитини порушення розвитку.
Скринінг-тест у формі анкети, яку легко заповнити в режимі онлайн, можна пройти на сайті Мінсоцполітики за посиланням: http://bit.ly/eci_xx_screening.
Для забезпечення діяльності центрів раннього втручання в усіх регіонах України Урядом у травні поточного року схвалено Концепцію створення та розвитку системи раннього втручання, а у вересні – затверджений план заходів щодо реалізації Концепції створення та розвитку системи раннього втручання в Україні на період до 2026 року.