Малолюбашанська сільська рада
Рівненська область Рівненський район

Час, з якого присуджуються аліменти на дитину

Дата: 02.09.2021 16:39
Кількість переглядів: 300

Фото без опису

Відповідно до статті 191 Сімейного кодексу України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову, а в разі подання заяви про видачу судового наказу - із дня подання такої заяви.
Це означає, що якщо розгляд справи розглядається в суді місяцями, а то й роками (перегляд рішення в апеляційній інстанції тощо), то все одно, незважаючи на тривалий судовий розгляд справи, в резолютивній частині рішення прописується вимога щодо стягнення аліментів саме від дня пред'явлення позову до першої інстанції. І вже після набрання рішенням суду законної сили відповідачеві буде нарахована заборгованість зі сплати аліментів за період розгляду справи в суді.

Аліменти за МИНУЛИЙ ЧАС можуть бути присуджені, якщо позивач ПОДАСТЬ суду докази того, що він ВЖИВАВ заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не міг їх одержати у зв'язку з ухиленням останнього від їх сплати. У цьому разі суд може присудити аліменти за минулий час, але не більш

як за 10 років.

За змістом цієї норми право на стягнення аліментів за час, що передує пред'явленню позову, є можливим у порядку виключення лише за наявності наступних умов:

до моменту звернення з позовом до суду аліменти не стягувались;

особа, яка вимагає аліментів, приймала заходи щодо одержання аліментів, але вони не були одержані у результаті ухилення особи, зобов'язаної сплачувати аліменти (відповідача), від їх сплати.

Заходи, що вживав позивач щодо одержання аліментів можуть бути різноманітними, наприклад, звернення до самого відповідача шляхом направлення кореспонденції або у телефонному режимі щодо сплати аліментів, надсилання відповідачеві листів з вимогою сплати аліментів по місцю проживання чи на адресу його місця роботи тощо.

Ухилення може виражатися у тому, що зобов'язана особа - відповідач ухилялась від укладення договору про сплату аліментів на утримання дитини, приховувала своє місцезнаходження або свій заробіток (доходи) та інші подібні дії.

Таким чином, ухилення від сплати аліментів є винною протиправною поведінкою, тобто це свідоме невиконання своїх обов'язків в умовах, коли позивач звертався до відповідача особисто з вимогою про сплату грошової суми, необхідної для утримання дитини

Присудження аліментів за минулий час являється правом, а не обов'язком суду, з позовом до якого звернувся позивач.

Суд, виходячи із конкретних обставин справи, проаналізувавши усі надані докази, може присудити аліменти на утримання дитини за минулий час, у межах десятирічного строку, або відмовити у задоволенні таких позовних вимог.

Практика ж судів з цього питання виходить саме з відмови в задоволенні позову щодо стягнення аліментів за минулий період та проводиться, в більшості випадків, їх СТЯГНЕННЯ САМЕ З МОМЕНТУ ПРЕД'ЯВЛЕННЯ ПОЗОВУ ДО СУДУ.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь