Що входить у поняття «послуга натуральної допомоги»?

Дата: 23.08.2021 14:45

Ніякі грошові виплати не сходять за людину в магазин, якщо болять ноги, не забезпечать мінімальне побутове обслуговування, не розчистять сніг, коли замело зимою так, що і двері не відкрити.

Тому однією з найпоширеніших соціальних послуг, які отримують вразливі категорії громадян або ті, хто перебуває у складних життєвих обставинах, є послуга натуральної допомоги. Державний стандарт послуги натуральної допомоги, розроблений Міністерством соціальної політики України, – це надання допомоги громадянам похилого віку, дітям з інвалідністю, дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, безпритульним, самотнім, іншим соціально незахищеним верствам населення у веденні щоденних побутових справ.

Для того, щоб соціальні працівники взяли таких громадян під свою опіку, вони або законні представники мають звернутися з відповідною заявою до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради чи структурного підрозділу з питань соціального захисту.

Кожен з отримувачів соціальної послуги натуральної допомоги може претендувати на те, щоб йому

-зробили прибирання житла (косметичне, вологе, генеральне);

-випрали одяг, білизну;

-пошили чи відремонтували одяг (взуття);

-постригли волосся, підрізали нігті на руках і ногах;

-помили й утеплили вікна;

-побілили стіни вапном;

-почистили пічні димоходи;

-нарубали і внесли в помешкання дрова (вугілля) й розпалили пічку;

-принесли води;

-обробили присадибну ділянку, в тому числі, покосили бур’яни;

-виконали ремонтні роботи в господарстві;

-допомогли зробити заготовки на зиму;

-взимку розчистили сніг;

-забезпечили гуманітарною допомогою.

Надання цих заходів покладається на членів команди з числа працівників надавача соціальних послуг, яка складається не менше, ніж з трьох осіб враховуючи потреби кожного отримувача соціальної послуги.