Насильство – це НЕ норма. Дитина має жити у безпеці.

Дата: 13.08.2021 12:33

Часто дорослим здається, якщо дитину не б‘ють, то і насильству вона не піддається.

На жаль, це не так.?

Насильство буває дуже різним.?

В дитинстві мої батьки часто сварилися, билися і я це бачила. Я плакала і просила тата зупинитися, я ставала перед мамою, щоб захистити її (тому що знала, що мене він не вдарить). Я говорила, що ненавиджу свою сім‘ю та хочу, щоб вони розлучилися, я почувала себе такою маленькою та беззахисною.?

В мене був величезний страх, що з мамою щось станеться, було страшно, коли тато приходив додому напідпитку. Я часто звинувачувала себе за те, що не можу захистити маму та мріяла вирости та стати сильною.?

Але батьки мене не били, ні. І здавалось би насильству я не піддавалася.

Але це не так!

Бути свідком насильства - це також насильство, зараз я це розумію. І травмує воно не менше.

Мама «оберігала» мене, як могла, але приховати насильство неможливо.

В такій ситуації дитина є ПОСТРАЖДАЛОЮ від домашнього насильства.?

Дитина НЕ має захищати когось із батьків.

Дитина має жити у безпеці.

Все дитинство я не розуміла, чому мої батьки не можуть розлучитися. Не розуміла, чому мама казала зачиняти кімнату, коли тато повертався додому п‘яний. Не розуміла, чому у мами синці.

Але зараз я розумію.

Насильство - це НЕ норма.

Потрібно шукати допомогу, коли погано та небезпечно, потрібно захищати себе та своїх дітей.?

P.S Маму я не звинувачую. Вона була жертвою та робила все, що могла, щоб захистити мене.

В насильстві завжди винен один - той, хто вчиняє його!

Але, якщо ви страждаєте від домашнього насильства, боїтесь піти або зберігаєте стосунки «заради дітей», перечитайте ще раз

І ви, і діти, повинні жити в безпеці?

Якщо вам потрібна домога та консультація, звертайтеся на Національну гарячу лінію з протидії домашньому насильству, ґендерної дискримінації та торгівлі людьми:

0 800 500 335?

Якщо, Ви опинилися у скрутній ситуації:

1. Робіть фото, відео, скріни і телефонуйте поліції.

2.Поліція на місці видає тимчасовий припис проти кривдника на 3-10 днів не наближатись/контактувати із жертвою. Не помагає - реєструєте протокол про адмін.порушення за ст.173-2 КУаАП

3. Якщо і це не помагає- реєструєтесь на сайті court.gov.ua і подаєте заяву на видачу обмежувального припису на термін до 6 місяців. До заяви додаєте всі звернення в поліцію. За подання заяви судовий збір НЕ СПРАВЛЯЄТЬСЯ. І ордер суду має бути винесений на протязі 72 годин.

Все Не виходячи із дому.

#ЛаСтрада #ЛаСтрадаУкраі?на #LaStrada #LaStradaUkraine #LaStrada_BST #BST