Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу

Дата: 24.09.2019 09:39

З 16 по 20 вересня в закладах загальної середньої освіти Малолюбашанської сільської ради Костопільського району проходив Всеукраїнський  тиждень протидії булінгу – комплексний захід, направлений на одночасну та всесторонню роботу з протидії булінгу у школі. Під час тижня в закладах освіти відбулися правопросвітницькі заходи, спрямовані на інформування учасників освітнього процесу щодо положень Закону України від 18 грудня 2018 року №2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», інформування про булінг та його види, відповідальність за вчинення булінгу, механізми реагування на випадки булінгу і захист постраждалих осіб.В рамках проведення Всеукраїнського тижня з протидії булінгу педагогічними працівниками Мирненського ліцею було організовано та проведено ряд правовиховних та правоосвітніх заходів, так практичним психологом  була проведена інформаційна лінійка  «Що таке булінг?» та години психолога « Стоп булінг!»  для учнів 5-11 класів, класними керівниками закладу освіти проведена єдина виховна година для учнів 1-11класів на тему «Зупинимо булінг разом», організовано перегляд та обговорення мультфільму «Бридке каченя» для учнів 1-4 класів, проведено відео лекторій «Булінг. Способи самозахисту», «Булінг. Шкільна травля», «А чи готовий ти робити сьогодні зміни навколо себе», створення колажу «Обирай життя без булінгу» для учнів 1-4 класів. Педагогічними працівниками закладу освіти із залученням учнів 1- 11 класів, учасників учнівського самоврядування було організовано випуск газети «Булінг – це насильство», флешмоб  «Світ без насильства ! Світ без війни!», тематична фотозона «Життя без насильства», заняття «Кібербулінг: безпечне віртуальне спілкування». В рамках проведення Всеукраїнського тижня з протидії булінгу педагогічними працівниками Мащанського ліцею було організовано та проведено практичним психологом для учнів 5-11 класів бесіда з елементами тренінгу на тему «Чому важливо вчасно відреагувати на прояви булінгу» та анкетування учнів 11 класу щодо виявлення шкільного булінгу, виставка малюнка «Стоп – булінг». Класними керівниками закладу освіти було проведена година спілкування «Що таке булінг». Педагогічними працівниками закладу освіти було організовано для учнівської молоді перегляд відео роликів з проблем булінгу та небезпечних квестів для дітей та години спілкування «Протидія булінгу в дитячому середовищі». В рамках проведення Всеукраїнського тижня з протидії булінгу педагогічними працівниками Малолюбашанської гімназії  було організовано та проведено практичним психологом анкетування серед учнів 6-9 класів щодо обізнаності з проблемою булінгу, бесіда для учнів 5-9 класів «Булінг. Не роби вигляд, що не бачиш». Педагогічними працівниками закладу освіти було організовано ознайомлення учнівської молоді з інформаційними буклетами «Булінг – стоп!», перегляд та обговорення відеороликів «Stop bullying» (соціальна реклама про захист прав дітей), «Булінг» (соціальний ролик), «Стоп секстинг» (соціальний ролик), класні виховні години «Я проти булінгу», «Анти-Кібербулінг у соцмережах». У шкільній бібліотеці освітнього закладу було організовано виставку  «Зупинимо булінг разом». На загальногімназійних батьківських зборах було розглянуто питання «Протидія цькуванню в учнівському середовищі». В рамках проведення Всеукраїнського тижня з протидії булінгу педагогічними працівникам Борщівської гімназії  було організовано та проведено ряд правоосвітніх та правовиховних заходів для учнівської молоді, а саме: бесіди на теми: « Що таке булінг», «Що ми знаємо про булінг», розв»язання ситуаційних завдань «Як не стати жертвою булінгу», усний журнал «Скажемо булінгу – ні !», анкетування на виявлення схильності до проявів агресії, розвивальне заняьья «Як приборкати «власних драконів», урок гарної поведінки «Дві сторони булінгу – жертва і агресор», практикум «Етикет спілкування між однолітками», хвилинка корисної інформації «Перелік організацій, які займаються проблемами булінгу в Україні», перегляд відеоролика «Прояви булінгу та як з ним боротися». В рамках проведення Всеукраїнського тижня з протидії булінгу педагогічними працівникам Данчимістської філії Мирненського ліцею  для учнівської молоді було організовано та проведено бесіду для учнів 1- класів на тему «Протидія булінгу в дитячому середовищі», виховна година для учнів 5-9 класів «Кібербулінг!Що це?», круглий стіл «Маски булінгу», для учнів 1-4 класів імітаційна гра «Якщо тебе ображають».