ШУКАЄМО КАНДИДАТІВ У ПАТРОНАТНІ ВИХОВАТЕЛІ
Служба в справах дітей Малолюбашанської сільської ради шукає для роботи патронатними вихователями сім’ї, які готові в своїх домівках доглядати за дітьми, що потребують захисту.
Якщо Ви – родина з досвідом виховання власних чи маєте уже повнолітніх дітей, проживаєте на спільній житловій площі, маєте час і любите працювати з дітьми, пропонуємо нову роботу – сімейний патронат.
Ми гарантуємо: високу заробітну плату, кошти на виховання дитини, комплексну професійну підтримку.
Патронатна сім’я – це тимчасова форма влаштування дитини у сім’ю, де термін перебування дитини не може перевищувати трьох місяців. Коли є обставини, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя триваліший термін, орган опіки та піклування може його продовжити, однак не більше ніж до шести місяців.
Сім’я патронатного вихователя – це сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.
Яка мета патронату над дитиною?
Метою патронату є забезпечення права кожної дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах, виховуватися у сприятливому та безпечному сімейному середовищі шляхом відновлення здатності батьків (осіб, які їх замінюють) опікуватися дитиною, а в разі неможливості – вчинення заходів щодо захисту дитини та прийняття рішень щодо її влаштування до постійної форми сімейного виховання, яка найбільше відповідає потребам дитини.
Термін перебування дитини в патронатній сім’ї – від трьох до шести місяців.
Державні гарантії для патронатного вихователя.
- Оплата послуг iз здійснення патронату над дитиною (грошове забезпечення), яка здійснюється в розмірі 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць (з 01.01.2024 прожитковий мінімум для працездатної особи становить 3028 грн. (3028*5=15140 грн. в місяць)). Страхові внески.
У разі, якщо в сім’ї патронатного вихователя перебуває дитина віком до одного року, дитина з інвалідністю, малолітня або неповнолітня вагітна, ВІЛ-інфікована дитина й одночасно двоє й більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину, але сумарно не більше ніж на 50 відсотків.
- Виплати на утримання дитини, яка перебуває під патронатом.
Соціальна допомога на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, яка виплачується на кожну дитину, влаштовану в патронатну сім’ю, у розмірі 2,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку (з 01.01.2024 прожитковий мінімум для дітей до 6 років становить 2563 грн. ( 6407,50 грн. в місяць), для дітей від 6 до 18 років – 3196 грн. (7990 грн. в місяць)).
- Підтримка кваліфікованих спеціалістів. Фахівці із соціальної роботи підтримують сім’ю патронатного вихователя шляхом здійснення соціального супроводу сім’ї дитини, яка полягає в наданні комплексу правових, психологічних, соціально-педагогічних, соціально-економічних, соціально-медичних та інформаційних послуг всім членам родини з метою подолання складних життєвих обставин, що призвели до влаштування дитини у сім’ю патронатного вихователя.
Патронатними вихователями можуть стати громадяни України, які:
- перебувають у зареєстрованому шлюбі та проживають на спільній житловій площі;
- мають позитивний досвід сімейного виховання дітей;
- мають житло (власне, орендоване чи на правах користування);
- не мають судимості;
- стан здоров’я яких дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;
- виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднують з іншою трудовою діяльністю;
- зібрали та надали відповідний пакет документів, необхідний для кандидатів у патронатні вихователі;
- пройшли навчання, отримали довідку та рекомендації за результатами навчання за тренінговою Програмою підготовки сімей-кандидатів у патронатні вихователі.
Основні завдання патронатного вихователя:
- забезпечити дитину житлом, одягом і харчуванням;
- створити дитині придатні умови для навчання, фізичного та духовного розвитку;
- гарантувати дитині доброзичливу атмосферу, допомогти їй пережити травму чи стрес;
- забезпечити послуги чи надати доступ до тих, що визначені договором про патронат над дитиною.
Кроки до створення патронату
- Звернутися до служби у справах дітей за місцем проживання.
- Надати необхідний пакет документів.
- Пройти первинний відбір на основі аналізу поданих документів та обстеження умов проживання.
- Пройти обов’язкове навчання спільно з добровільним помічником (дружиною/чоловіком, іншою повнолітньою особою, яка проживає на спільній житловій площі з кандидатом).
- Отримати рекомендацію про можливість надання послуги патронату за результатами навчання.
- Укласти письмовий договір з органом опіки та піклування про надання послуги патронату над дитиною.
За всіма деталями звертатись до працівників служби у справах дітей Малолюбашанської сільської ради за адресою: с. Маща, вул. Центральна, 61, тел.: 068 323 10 27.