Податкова служба щоквартально формуватиме перелік платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства
У Головному управлінні ДПС у Рівненській області інформують, що на виконання Закону України від 18.06.2024 р. № 3813-ІХ "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства" затверджено Порядок формування та оприлюднення переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства (далі – Порядок).
Відповідно до р.І Порядку ДПС забезпечує формування та затвердження Переліку платників не пізніше останнього робочого дня березня, травня, серпня та листопада.
Для визначення відповідності платників податків критеріям платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства враховуються дані:
1) податкової звітності та змін до неї, внесених відповідно до статті 50 глави 2 розділу II Податкового кодексу України (далі – Кодексу), поданих на дату розрахунку:
у березні - за попередній звітний (податковий) рік;
у травні - за I квартал поточного року та II-IV квартали року, що йому передують;
у серпні - за I-II квартали поточного року та III-IV квартали року, що йому передують;
у листопаді - за I-III квартали поточного року та IV квартал року, що йому передує.
Для платників податку на прибуток підприємств, яким пунктом 137.5 статті 137 розділу III Кодексу встановлено річний строк подання звітності з податку на прибуток підприємств, показник рівня сплати податку на прибуток підприємств визначається за попередній звітний рік з урахуванням даних податкової звітності та змін до неї, внесених відповідно до статті 50 глави 2 розділу II Кодексу, поданих на дату здійснення розрахунку рівня сплати податку на прибуток підприємств.
Для фізичних осіб - підприємців, яким пунктом 177.5 статті 177 розділу IV Кодексу встановлено річний строк подання податкової декларації про майновий стан і доходи, показник рівня сплати податку на доходи фізичних осіб визначається з урахуванням даних, поданих за останній звітний (податковий) період податкових декларацій про майновий стан і доходи, за якими настав граничний строк, та змін до них, внесених відповідно до статті 50 глави 2 розділу II Кодексу, поданих на дату розрахунку;
2) сплачених сум надходжень податків, зборів, платежів.
При цьому розрахунок показників вимог, критеріїв та середніх показників критеріїв здійснюється на підставі даних податкової звітності, поданої платником податків, та відомостей, отриманих від центральних органів виконавчої влади та інших органів у порядку інформаційної взаємодії.
Звертаємо увагу, що ДПС створила спеціальний ресурс – субсайт Державної податкової служби України «Територія високого рівня податкової довіри», на якому розміщено всю інформацію щодо запроваджених новацій. Платники податків можуть дізнатися, як стати учасником проєкту «Територія високого рівня податкової довіри», яким вимогам треба відповідати, які можна отримати переваги, перевірити власні показники, проаналізувати показники галузі, до якої відноситься субʼєкт господарювання.