Територіальні громади Рівненщини отримали від податку на нерухоме майно 141 млн гривень

Дата: 15.08.2024 10:16

Протягом січня - липня  2024 року до бюджетів  територіальних громад області надійшло 141  млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що на 26,2%, або 29,3 млн грн більше надходжень відповідного періоду 2023 року. Із цієї суми юридичними особами сплачено  88,2 млн грн ( +14,4 млн грн до 2023 року),  фізичними особами –52,8 млн гривень( +14,9 млн грн до 2023 року).

Нагадуємо, що за об’єкти житлової нерухомості податок для фізичних осіб розраховується за площу, що перевищує для квартир –  60 кв. метрів, житлових будинків – 120 кв. метрів, різних типів житлової нерухомості, в тому числі їх часток – 180 кв. метрів.

Звертаємо увагу, що за наявності у власності платника податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи – платника податку, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, розрахована відповідно до підпунктів «а» – «г» п. п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України, збільшується на 25 000 гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).