Права людини невід’ємні та неподільні

Дата: 02.12.2023 09:12

У березні 2023 році, з метою розширення методів соціально виховної роботи із особами, засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, Рівненський РВ №3 філії ДУ «Центр пробації у Рівненській області розпочав свою співпрацю з Міжнародним кінофестивалем документального кіно про права людини «Докудейз».

28 листопада 2023 року та 30 листопада 2023 року модератором кіноклубу Docudays UA, який функціонує при Рівненському РВ №3 філії ДУ «Центр пробації» у Рівненській області, Тетяною Ковальчук, для осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, проведено груповий захід із показом кінофільму Сергія Лисенка «Крим SOS». До обговорення фільму було запрошено головного юриста сектору «Костопільське бюро правової допомоги» Сарненського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги, Погребняк Марину Сергіївну, яка в межах своїх повноважень наголосила про неподільність та невід’ємність прав і свобод кожного громадянина, незалежно від їх статусу.

Рівненський районний відділ №3 філії ДУ «Центр пробації» у Рівненській області нагадує, що людина, її права і свободи становлять у правовій державі найвищу соціальну цінність, саме на їхнє забезпечення й найповнішу реалізацію у суспільному житті має бути спрямована уся державна діяльність і насамперед діяльність у сфері державного управління.

Ні в якому разі не можуть бути обмежені:
·          право мати рівні з іншими конституційні права і свободи та право бути рівними перед законом;
·          право громадянина України не бути позбавленим громадянства; право не бути вигнаним за межі України та право не бути виданим іншій державі;
·          право на життя і право захищати своє життя і здоров’я, життя і здоров’я інших людей від протиправних посягань;
·          право кожного на повагу до його гідності і право не бути підданим катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню: право не бути підданим без власної згоди медичним, науковим чи іншим дослідам;
·          право на свободу та особисту недоторканність; право не бути заарештованим або триматися під вартою інакше як за вмотивованим рішенням суду і тільки на підставах і в порядку, встановлених законом, тощо.

Працюємо спільно на один результат.

Рівненський районний відділ №3
філії ДУ «Центр пробації»
у Рівненській області