Закон 3219: відповідальність суб’єктів господарювання за порушення у сфері торгівлі та послуг

Дата: 30.11.2023 10:51

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (далі – Закон № 3219) відновлено відповідальність за порушення в частині застосування суб’єктами господарювання РРО/ПРРО.

Разом з тим, вимогами Закону № 3219 передбачено звільнення суб’єктів господарювання від відповідальності за порушення вимог Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265), вчинені у період з 01 січня 2022 року до 01 жовтня 2023 року, крім тих, які здійснюють діяльність:

• продаж підакцизних товарів;
  • діяльність з купівлі/продажу іноземної валюти;
  • діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор.

Також звільнення суб’єктів господарювання від відповідальності за порушення вимог Закону № 265, вчинені з 01 жовтня 2023 року застосовуються до підприємців, які здійснюють діяльність на:

• тимчасово окупованих російською федерацією територіях України, – по дату завершення тимчасової окупації відповідних територій;
  • територіях активних бойових дій, – по дату завершення бойових дій на відповідних територіях;
  • територіях можливих бойових дій, – по дату припинення можливості бойових дій на відповідних територіях.

Підпунктом 1 пункту 3 розділу II Прикінцеві та перехідні положення Закону № 3219 визначено пом’якшення відповідальності для суб’єктів господарювання за порушення вимог Закону № 265 на період з 01.08.2023 по 31.07.2025, крім суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з торгівлею підакцизними товарами, технічно складними побутовими товарами, що підлягають гарантійному ремонту, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, ювелірними та побутовими виробами з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, якщо вони не були вчинені при продажу ними підакцизних товарів.

Детальніше з вимогами Закону № 3219 можна ознайомитися на вебпорталі ДПС за посиланням: https://tax.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/zakoni-ukraini/78340.html.

Джерело: Головне управління ДПС у Рівненській області