Послуга "Муніципальна няня"
Ця соціальна послуга надається в Україні останні п'ять років. З 1 січня 2023 року відбулися деякі зміни в отриманні послуги. Наразі послугою можуть скористатися батьки та опікуни, які мають інвалідність I чи II групи, мають дитину до трьох років з інвалідністю чи тяжкими захворюваннями, або якщо їхня дитина потребує додаткового догляду.
Як працює послуга?
Батьки мають самі знайти муніципальну няню, оформити з нею договір та віднести документи у найближче управління з питань соціального захисту населення (УСЗН).
Няня має працювати офіційно – декларувати доходи та сплачувати податки
«Шукати няню, яка має ФОП можна через агенцію з підбору нянь. Або це може бути однією з умов працевлаштування няні у сім’ю. Тоді буде доцільно запропонувати часткову компенсацію витрат на податки, сплативши, наприклад, ЄСВ (єдиний соціальний внесок)», – розповідає Росалінда Фещук, няня та приватна підприємиця, засновниця сервісу підбору нянь.
Роботу няні оплачують батьки, а держава потім компенсує їм частину витрат на основі акта виконаних робіт, де зазначений графік та сума витрачених коштів. Цей документ має надавати батькам муніципальна няня наприкінці місяця, після чого його передають фахівцю УСЗН.
Держава може компенсувати роботу няні не більше ніж 165 годин на місяць. Розмір компенсації становить максимум два прожиткових мінімуми на дітей віком до шести років – сьогодні це 6 700 гривень.
Але сума не має перевищувати вартість послуги, що сплатили батьки. Тобто, якщо батьки сплатили 5 500 гривень няні, їм мають компенсувати саме цю суму.
Які документи потрібно підготувати, щоб отримати послугу – більше інформації за посиланням в першому коментарі
Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» Міжнародний фонд "Відродження" . Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».
Джерело: Українська мережа за права дитини