Малолюбашанська сільська рада
Рівненська область Рівненський район

Нова комплексна соціальна послуга психосоціальної підтримки з формування життєдіяльності

Дата: 18.10.2023 12:38
Кількість переглядів: 138

Фото без опису

Труднощі, із якими українці стикаються щодня, впливають на наш психоемоційний стан, і ми не завжди можемо самостійно впоратися з проблемами, які накопичуються. Нам як ніколи потрібно навчитися розвивати у собі вміння життєстійкості.

✨Наразі в Україні немає єдиного стандарту психосоціальної допомоги у громадах під час надзвичайних ситуацій в умовах війни. Саме тому Міністерство соціальної політики України запроваджує нову комплексну соціальну послугу психосоціальної підтримки з формування життєстійкості.

✅ Головною метою послуги є підтримка психічного здоров’я населення та зниження загального рівня стресу і тривожності; адаптація суспільства до нових умов життя, кризових ситуацій, набуття навичок стресостійкості; розвиток батьківського потенціалу та підвищення соціальної згуртованості громади.

✅ Форма надання послуги: групова, сімейна, індивідуальна.

✅ Що передбачає послуга:

▪️Консультування.

▪️Надання психологічної допомоги та підтримки.

▪️Оцінка потреб отримувача та визначення дорожньої карти, допомога у контактуванні з іншими фахівцями.

Інформування з питань соціального захисту, медичних послуг, ▪️правової допомоги.

▪️Організація клубів за інтересами, зокрема батьківських сімейних клубів.

▪️Організація простору безпеки та розвитку з елементами арттерапевтичних засобів, ігрової терапії.

▪️Організація роботи груп взаємодопомоги.

▪️Координація діяльності та навчання волонтерів.

▪️Проведення навчання для громадських діячів, волонтерів, представників закладів освіти, охорони здоров’я, органів місцевого самоврядування, жителів громади з основ психічного здоров’я, протоколів поведінки у кризових ситуаціях.

▪️Просвіта з питань психічного здоров’я, навчання прийомам емоційного та психологічного розвантаження, релаксаційних технік.

Для того, щоб ця послуга запрацювала і була ефективною, Міністерство соціальної політики передбачає навчання фахівців відповідно до стандартів міжнародних практик, яке буде проходити у співпраці з міжнародними партнерами і в рамках проєктів. Навчання буде здійснюватися у таких напрямках як: стандарти консультування осіб, сімей, груп; техніки емоційного та психологічного розвантаження, волонтерський менеджмент; принципи та методи роботи фахівців першого контакту.

Наразі це буде експериментальний проєкт і громади мають можливість заповнити заявку на участь та надіслати необхідний пакет документів для відбору до Мінсоцполітики. Це можна починати робити вже зараз*.

Для цього необхідно вказати наступну інформацію:

☑️кількість жителів ТГ;

☑️наявність приміщення для надання послуги, яке має визначити сама громада;

☑️рішення про виділення приміщень комунальної форми власності (за потреби);

☑️соціальний паспорт або стратегію/план соціального розвитку ТГ, інші акти, які визначають соціально-економічний розвиток (за наявності);

☑️результат визначення потреб жителів ТГ у соціальних послугах (за наявності);

☑️ письмова згода благодійника надати благодійну пожертву для облаштування та забезпечення приміщення (за наявності).

До кінця жовтня 2023 року Мінсоцполітики обіцяє визначити перелік громад-учасників, а у листопаді Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю (ФСЗОІ) оголосить конкурс на надавачів комплексних послуг та з переможцями укладе договір. Після цього Мінсоцполітики спільно з ФСЗОІ надасть методичну допомогу з питань реалізації проєкту громадам та надавачам соціальних послуг. Впродовж 2024 року відбудеться апробація надання комплексної соціальної послуги.

💻З усіма питаннями звертайтеся за адресою o.i.verlynska@mlsp.gov.ua — Олександра Верлинська, координатора експерементального проєкту.

*Якщо ваша громада має бажання запровадити у себе надання комплексної послуги психосоціальної підтримки з формування життєстійкості, але не встигає подати заявку зараз така можливість зберігатиметься у межах часу дії проекту за умови наявності відповідних умов (до 31.12.24р.) йдеться на сайті Мінсоц.

Маємо великі сподівання на реалізацію нової важливої соціальної послуги з формування життєстійкості, яка як ніколи на часі для українського суспільства.

Проєкт #CПІЛЬНОСоціальніПослуги впроваджується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) UNICEF Ukraine та Консорціумом партнерських організацій за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку через Німецький банк розвитку (KfW). В Консорціум входять: Українська мережа за права дитини, Partnership for Every Child / Кожній дитині, СОС Дитячі Містечка Україна, ГО "Соціальна Синергія", Громадська організація "Дніпровська ліга соціальних працівників", Громадська організація «Всеукраїнська організація "Клас"»

Джерело: Українська мережа за права дитини


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь