29 вересня Всеукраїнська акції єднання «День води»

Дата: 29.09.2023 21:40

У час важких випробувань, трагічних подій та боротьби для кожного і для України в цілому вкрай важливим є об’єднання зусиль для збереження водойм, очищення берегів, раціонального водокористування. Забезпеченість водою як громад, домогосподарств чи населених пунктів так і бізнесу – сьогодні питання національної безпеки.

Малолюбашанська сільська рада підтримала асоціацію професіоналів довкілля PAEW щодо прибирання прибережних смуг.

Прибирання відбулося 29 вересня 2023 року без масового скупчення в одному місці протягом дня з освітньою метою, з обєднавчою місією та для перезавантаження психологічного стану.

Були прибрані водойми та прибережні смуги в населених пунктах громади.

Нагадуємо, що восени відпочинок біля водойм не такий активний, як влітку, проте не варто забувати про безпеку. Осінні місяці вважаються найкращим часом для рибного лову. Але такий вид відпочинку приховує в собі чимало небезпек. Особливо небезпечний вихід на водойми на човні. Щоб такий відпочинок не обернувся бідою, рибалкам необхідно суворо дотримуватися правил безпечної поведінки на воді в осінній період. У разі використання плавзасобів у даний період суворо забороняється:

рибалити на човні громадянам, які не вміють плавати;

виходити в плавання при відсутності рятувального жилета, спеціального термоодягу, змінного теплого одягу;

виходити в плавання при мінусових температурах, у вітряну погоду, в нетверезому стані, на несправному плавзасобі, в темний час доби;

перевантажувати плавзасіб;

брати з собою дітей.

Так само не варто забувати про те, що восени температура води низька і у разі якщо людина опиниться у воді, намоклий одяг тут же потягне її донизу, а холодна вода буде сковувати рухи. Врятуватись в такій ситуації без сторонньої допомоги буває досить важко.

Дотримуйтесь правил безпеки на водоймах!

#День_води