ДОПОМОГА НА ДІТЕЙ, ЯКІ ЗНАХОДЯТЬСЯ ПІД ОПІКОЮ ЧИ ПІКЛУВАННЯМ

Дата: 16.09.2023 19:51

Головне управління Нацсоцслужби у Вінницькій області розʼяснює 👈🏻

Всі діти потребують того, щоб зростати із турботливими дорослими. Багато дітей з тих чи інших причин не мають можливості жити разом із своїми рідними батьками. Інколи це через те, що батьки дитини померли, а іноді це пов’язано з тим, що батьки не можуть забезпечити належний догляд за дитиною, за її фізичним, психічним та духовним розвитком.

Держава піклується про таких дітей шляхом влаштування їх в сім'ї громадян, що переважно перебувають у родинних стосунках з цими дітьми, і мають змогу забезпечити їм виховання, освіту, розвиток, захист їхніх прав та інтересів.

КОМУ ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ ДОПОМОГА❓

Особам, призначеним в установленому законом порядку опікунами чи піклувальниками дітей, які позбавлені батьківського піклування.

Підставою для призначення допомоги є рішення органу опіки та піклування або суду про встановлення опіки чи піклування над дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування.

В ЯКОМУ РОЗМІРІ ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ ДОПОМОГА❓

Допомога призначається у розмірі, що становить 2,5 розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, а на дітей з інвалідністю - 3,5 розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Якщо на дитину (дитину з інвалідністю) виплачуються пенсія, аліменти, стипендія, державна допомога (крім державної соціальної допомоги, що виплачується на дітей з інвалідністю відповідно до законодавства), розмір допомоги визначається як різниця між 2,5 розміру прожиткового мінімуму (3,5 розміру - для дитини з інвалідністю) та середньомісячний розміром призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги, отриманих на дитину за попередні 12 календарних місяців.

ДО ВІДОМА

У 2️⃣0️⃣2️⃣3️⃣ році максимальний розмір допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування становить:

віком до 6 років (2,5 розміру прожиткового мінімуму) – 5680,00 грн;

віком до 6 років для дітей з інвалідністю (3,5 розміру прожиткового мінімуму) – 7952,00 грн;

від 6 до 18 років (2,5 розміру прожиткового мінімуму) – 7082,50 грн;

від 6 до 18 років для дітей з інвалідністю (3,5 розміру прожиткового мінімуму) – 9915,50 грн.

‼️Допомога вважається власністю дитини.

ЯКІ ДОКУМЕНТИ НЕОБХІДНІ ДЛЯ ПРИЗНАЧЕННЯ ДОПОМОГИ❓

✔️Заява опікуна чи піклувальника про призначення допомоги, за формою усіх видів соціальної допомоги, компенсації та пільг;

✔️Копія рішення органу опіки та піклування або суду про встановлення опіки чи піклування над дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування;

✔️Копія свідоцтва про народження дитини з пред’явленням оригіналу;

✔️Довідка про реєстрацію місця проживання опікуна (піклувальника) та дитини;

✔️Довідки про місячні розміри пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги, що одержує на дитину опікун чи піклувальник (у разі одержання пенсії на дитину органи соціального захисту населення використовують відомості про розмір пенсії, що надійшли від органів Пенсійного фонду України на електронних носіях інформації);

✔️Медичний висновок про дитину з інвалідністю віком до 18 років, виданий в установленому МОЗ порядку.

🔴 У разі неможливості одержання довідки про розмір аліментів від органів державної виконавчої служби, розташованих на тимчасово окупованій території України та в районі ведення можливих та активних бойових дій, державна допомога призначається на підставі письмової заяви опікуна чи піклувальника про одержання (неодержання) аліментів.

🟢У разі поновлення виплати аліментів опікуни чи піклувальники зобов’язані в триденний строк письмово повідомити про це органу соціального захисту населення для проведення відповідного перерахунку розміру раніше призначеної допомоги.

Відповідальність за достовірність наданої органу соціального захисту населення інформації щодо неодержання аліментів або щодо їх розміру покладається на опікунів чи піклувальників.

КУДИ ПОДАТИ ДОКУМЕНТИ❓

✍🏻Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) за місцем фактичного проживання.

✍🏻Відділ соціального захисту територіальної громади за місцем фактичного проживання.

З ЯКОГО ЧАСУ ТА НА ЯКИЙ ТЕРМІН ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ ДОПОМОГА❓

Допомога призначається з місяця, в якому була подана заява з усіма необхідними документами та/або відомостями, на кожних дванадцять місяців.

Якщо до заяви додано не всі необхідні документи, заявнику повідомляється, що саме потрібно додати. У разі подання решти документів не пізніше ніж за три місяці, днем звернення вважається день подання заяви.

Допомога призначається до досягнення дитиною 18-річного віку включно.

ЯКИЙ ТЕРМІН ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ ПРО НАДАННЯ ДОПОМОГИ❓

Рішення про призначення державної соціальної допомоги або про відмову в її призначенні приймається районним/міським органом соціального захисту населення протягом 1️⃣0️⃣ календарних днів з дня подання заяви.

ЯКІ ПІДСТАВИ ДЛЯ ПРИПИНЕННЯ ДОПОМОГИ❓

🔻звільнення від виконання обов'язків опікуна чи піклувальника;

🔻працевлаштування або взяття шлюбу дитиною до досягнення нею 18-річного віку;

🔻усиновлення дитини, передача дитини батькам;

🔻досягнення дитиною 18-річного віку;

🔻надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності, якщо вона записана матір'ю або батьком дитини;

🔻влаштування дитини на повне державне утримання.

Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли відповідні обставини.

#Нацсоцслужба

Джерело: Головне управління Нацсоцслужби у Вінницькій області