ВИ ЗАПИТУЄТЕ – МИ ВІДПОВІДАЄМО

Дата: 13.09.2023 16:42

«ВИ ЗАПИТУЄТЕ – МИ ВІДПОВІДАЄМО» ЩОПОНЕДІЛКА

#рубрикаВизапитувалиМивідповідаємо

👋 Привіт, друзі! Маємо від вас цікаве питання стосовно надбавки на догляд за дитиною з інвалідністю...

😀 Наша команда експерток із задоволенням відповідає.

ПИТАННЯ

⁉️чи має право на призначення надбавки на догляд за дитиною з інвалідністю один з батьків, який фактично здійснює догляд за нею, у разі працевлаштування?

ВІДПОВІДЬ

🔴 Ні, немає.

☝🏻Однак, ця норма не поширюється на:

одиноких матерів (одиноких батьків) дітей з інвалідністю віком до 18 років підгрупи А, або

якщо таке працевлаштування було короткостроковим (менш як 30 календарних днів).

✅ У випадку працевлаштування одержувач надбавки на догляд зобов’язаний повідомити про це орган соціального захисту населення.

Припинення надбавки на догляд проводиться з місяця, що настає за тим, в якому виникли зазначені обставини.

‼ДО ВІДОМА

👩‍🦰Одинокою матір’ю вважаються:

▪️жінка, яка не перебуває у шлюбі, одинока усиновлювач, якщо у свідоцтві про народження дитини немає запису про батька або запис про батька зроблено в установленому порядку за вказівкою матері;

▪️вдова;

▪️жінка, яка виховує дитину без батька (в тому числі розлучена жінка, яка виховує дитину без батька, незважаючи на факт отримання аліментів, і жінка, яка вийшла заміж, але її дитина не усиновлена новим чоловіком).

👱‍♂️Одиноким батьком вважається батько, який не перебуває у шлюбі з матір’ю дитини, батьківство якого визначено у свідоцтві про народження дитини або визнано за рішенням суду.

#Нацсоцслужба #НоваРубрика #ПитанняВідповіді

Джерело: Головне управління Нацсоцслужби у Вінницькій області