Як легалізувати свідоцтво про народження, якщо дитина народилася на тимчасово окупованій території України?

Дата: 22.08.2023 14:34

У фокусі рубрики #запитаннявідповіді про те, як легалізувати свідоцтво про народження, якщо дитина народилася на тимчасово окупованій території України.

🧾Для цього необхідно звернутися із заявою до будь-якого суду поза тимчасово окупованою територією. Це можуть здійснити батьки, родичі або інші законні представники дитини, незалежно від їхнього місця проживання.

Яка інформація має бути в заяві❓

✅ Заява повинна обов'язково містити:

факт, який вам потрібно встановити;

причини, які перешкоджають отриманню або відновленню документів;

докази, що підтверджують народження дитини.

Які копії документів необхідно додати до заяви❓

✔ медичне свідоцтво про народження та/або медичний висновок, інші медичні довідки;

✔ копії паспортів та ІПН батьків;

✔ копія свідоцтва про шлюб (за наявності);

✔ довідка про неможливість відновлення втрачених документів.

Яким чином суд розглядає справи щодо встановлення факту народження дитини❓

✅ Такі справи розглядаються судом невідкладно. У разі задоволення заяви, суд видає копію рішення, в якій будуть вказані дані про народження дитини. До заяви вноситься номер судового рішення, а також обирається відділ державної реєстрації актів цивільного стану, де буде можливість отримати свідоцтво про народження дитини.

Як відбуватиметься процес державної реєстрації у разі відсутності батьків чи законних представників під час винесення рішення? І що потрібно для того, щоб отримати свідоцтво❓

✅ Якщо батьки дитини або її законні представники відсутні під час винесення рішення, то його копія буде направлена до РАЦСу для проведення державної реєстрації народження особи. Для того, щоб отримати свідоцтво потрібно надати копію рішення суду та особистий паспорт.

Чи можна подати заяву онлайн❓

✅ Так, таку заяву можна подати через Державну систему електронної ідентифікації «Електронний суд». У разі використання цього способу, до заяви також слід додати перелік документів, який передбачений для особистого звернення до суду.

Який порядок отримання свідоцтва при електронній формі подання заяви❓

✅ Після отримання номера судового рішення, необхідно подати заяву на отримання комплексної послуги "єМалятко" через портал "Дія". Свідоцтво про народження дитини обов'язково має бути отримано особисто. Крім того, дані зі свідоцтва можуть бути подані в електронному форматі та включені до переліку документів у застосунку "Дія".

#легалізаціясвідоцтва #діти #свідоцтвопронародження

Джерело: Національна соціальна сервісна служба України