Як і для чого можна отримати посвідчення волонтера?

Дата: 16.08.2023 19:20

Як і для чого можна отримати посвідчення волонтера? Сьогодні у нашій рубриці #запитаннявідповіді

📍 Посвідчення волонтера - це документ встановленого зразка, який видається з метою підтвердження факту набуття ними статусу волонтера та надає їм право займатися волонтерською діяльністю.

Хто має право видавати посвідчення волонтерам, що підтверджують їх особу❓

✅ В Законі України “Про волонтерську діяльність” зазначено, що посвідчення волонтера можуть отримати ті, хто займається волонтерською діяльністю у організаціях та установах, що залучають до своєї роботи волонтерів. Залучати можуть організації та установи, які є неприбутковими, такі як громадські об'єднання, благодійні організації, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, державні та комунальні підприємства, установи, організації тощо.

Отже, видавати посвідчення волонтера можуть:

▪️органи державної влади;

▪️органи місцевого самоврядування (сільська, селищна, міська рада);

▪️громадські об'єднання;

▪️благодійні організації;

▪️державні та комунальні підприємства, установи організації;

▪️штаби місцевого ТРО, ЗСУ;

▪️інші неприбуткові організації, які залучили волонтера до своєї діяльності.

У яких випадках Вам може знадобитись посвідчення волонтера❓

✅ Цей документ засвідчує особу та визначає вид волонтерської діяльності. Він сприяє здійсненню робіт та послуг безоплатно, що надаються волонтерами, і спрощує їх виконання. Крім того, цей документ створює необхідні умови для здійснення волонтерської діяльності та гарантує захист прав волонтера.

Чи обов’язково видавати посвідчення волонтера❓

✅ Законом України “Про волонтерську діяльність” не передбачено обов'язковості для організацій та установ видавати посвідчення волонтерам, яких залучають до своєї діяльності.

Де можна знайти зразок посвідчення волонтера❓

✅ Примірний зразок посвідчення волонтера затверджено наказом Міністерства соціальної політики від 29.12.2014 № 1100. Ознайомитися з ним можна за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v1100739-14#Text

#волонтерство #посвідченняволонтера #волонтерськадіяльність

Джерело: Національна соціальна сервісна служба України