Як не стати жертвою торгівлі людьми в умовах війни?

Дата: 31.07.2023 09:31

Через російську агресію багато українців змушені покидати рідні домівки й виїжджати в безпечні регіони України та за кордон. В скрутній ситуації їхньою розгубленістю можуть скористатися торгівці людьми.

Ось декілька найважливіших правил🔽

🟢 При виїзді за кордон обов’язково офіційно зареєструйтеся на тимчасове проживання.

🟢 Постійно будьте в контакті з рідними, друзями, близькими. Повідомте їм своє місцезнаходження. Дайте адреси та телефони людей, з якими можна зв’язатися, якщо ви не виходите на зв’язок.

🟢 Не беріть гроші від незнайомця та не дозволяйте йому платити за себе, щоб не потрапити в залежність від нього;

🟢 Завжди майте під рукою телефони екстрених служб, дипломатичних представництв, консульських організацій в країні перебування. А також міжнародних організацій, відомих волонтерських громадських організацій, яким можна довіряти, щоб шукати у них захисту.

🟢 Нікому не передавайте оригінали своїх документів. Винятком можуть бути правоохоронці, прикордонники та держслужбовці.

🟢 Майте кілька копій своїх документів і тримайте їх у різних місцях.

🟢 Влаштовуйтесь на роботу лише офіційно.

🟢 Підписуйте трудовий договір лише в тому випадку, коли він викладений знайомою мовою і всі умови, прописані в ньому, зрозумілі та влаштовують вас.

🟢 Не погоджуйтесь на роботу, де пропонують занадто високу зарплату або ще якісь умови, які насторожують.

🟢Не погоджуйтесь на роботу, де за працевлаштування вимагають плату або не дають чіткої інформації про те, яку роботу треба буде виконувати.

🟢 Не сідайте в авто до незнайомців.

🟢 Якщо сідаєте в таксі, сфотографуйте машину та її номер.

🟢 Коли сідаєте у волонтерське авто, подзвоніть на “гарячу лінію” його організації та повідомте номер машини, яка перевозить пасажирів.

Якщо ви стали свідком чи жертвою торгівлі людьми, НЕ мовчіть! Збережіть ці контакти та поділіться ними з іншими🔽

1. 527 — гаряча лінія з протидії експлуатації.

2. Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації 0-800-500-335 або116-123.

3. Урядовий контактний центр – 1547. Інформаційна консультація, психологічна підтримка, реєстрація відповідного звернення до державних органів. Цілодобово і безкоштовно.

4. Єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги - 0 800 213 103.

5. +38 097-549-57-30 — виконавчий партнер МОМ у Рівненській області ГО "Центр підтримки громадських ініціатив "Чайка"

Юлія Шигорева

Національна соціальна сервісна служба України