Мінсоцполітики спільно з Мінцифри цифровізує процес усиновлення!

Дата: 20.07.2023 14:55

☝️ Діти мають жити та виховуватись в родинах! Однією з послуг, яку Мінсоцполітики цифровізує спільно з Міністерство цифрової трансформації України, є послуга з усиновлення.

📌 Наразі на порталі Дія доступні одразу декілька послуг, які спрощують і пришвидшують процес усиновлення дитини.

Наприклад ⏬

👉 Усиновлення: продовження кандидатства. Послугою можуть скористатися українці, які вже мають статус кандидата в усиновлювачі. Оскільки заява на усиновлення дитини дійсна лише один рік, багато хто не встигає стати батьками за цей час. Послуга дозволяє продовжити статус кандидата в усиновлювачі.

👉 Прийомні батьки, батьки-вихователі: реєстрація кандидатом. Послуга актуальна для українців, які хочуть взяти дитину в сім’ю та стати прийомними батьками. А також для людей, які бажають створити дитячий будинок сімейного типу.

👉 Стати другим з батьків-вихователів чи прийомних батьків. Послугою може скористатися людина, яка укладає шлюб з партнером, котрий вже має статус усиновлювача.

👉 Опіка, піклування над дитиною: реєстрація кандидатом. Послуга особливо актуальна для родичів осиротілих дітей, які хочуть стати їхніми законними опікунами чи піклувальниками.

👉 Усиновлення: зняття з обліку. Послугою можуть скористатися українці, які мають статус кандидата в усиновлювачі, але не стали батьками і вирішили не брати на виховання осиротілу дитину.

ℹ️ Більше про цифровізовані соціальні послуги за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/.../tsyfrovizatsiia-protsesu...

Джерело: Міністерство соціальної політики України