ДО УВАГИ ПРАЦІВНИКІВ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ ТА НАДАВАЧІВ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ!

Дата: 17.07.2023 15:27

В Україні затверджено державний стандарт соціальної послуги денного догляду дітей з інвалідністю.

🔔 Соціальна послуга спрямована на забезпечення дітей віком від 3 до 18 років з інвалідністю або тяжкими захворюваннями, розладами, травмами, станами без встановлення інвалідності, комплексом заходів за місцем їхнього проживання, покликаного створити умови для забезпечення життєдіяльності дитини та формування у неї практичних навичок, які дозволять розвинути самостійність, покращити якість життя та сприятимуть включенню в життя громади.

Послуга належить до базових соціальних послуг. Її розвиток в територіальних громадах допоможе:

1. Максимально наблизити послугу до місця проживання сімей, які мають дітей з інвалідністю / тяжкими обмеженнями життєдіяльності;

2. Розвинути в дітей необхідні життєві та соціальні навички для інтеграції в культурне та громадське життя, зменшити їхню залежність від допомоги та постійного супроводу;

3. Професійно підтримати батьків, надавши їм можливість працювати та самореалізовуватись;

4. Попередити влаштування дітей до закладів з цілодобовим перебуванням та захистити право дитини на зростання в сім’ї.

Ця послуга буде найбільш актуальною для дітей, які потребують інтенсивного догляду і супроводу. Поряд з цим важливо задовольняти потребу у забезпеченні доступу дітей з інвалідністю до інклюзивної освіти.

Надалі Міністерство соціальної політики України та проєкт Уряду Канади Canada’s International Development – Global Affairs Canada “Супровід урядових реформ в Україні” планують провести навчальні заходи з питань організації і надання соціальної послуги денного догляду дітей з інвалідністю для представників структурних підрозділів з питань соціального захисту населення обласних, районних державних адміністрацій, виконавчих органів місцевого самоврядування та надавачів соціальних послуг:

👉 вебінар з презентації державного стандарту соціальної послуги денного догляду дітей з інвалідністю (відбудеться 18 липня 2023 р. о 14.00 за посиланням https://us06web.zoom.us/j/86329925874...);

👉 запровадити навчальний онлайн-курс на Платформі соціальної освіти (socialacademy.gov.ua), спрямований на отримання слухачами знань та навичок, необхідних для організації соціальної послуги в територіальній громаді, забезпечення її надання, проведення моніторингу та оцінки якості.

Щоб ознайомитися з текстом державного стандарту, переходьте за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0898-23#Text

Embassy of Canada to Ukraine

Джерело: Міністерство соціальної політики України