Механізм швидкого надання житлових субсидій

Дата: 04.07.2023 17:14

✨ Уряд прийняв постанову, що спрощує процедуру звернення за отриманням житлової субсидії. Цей механізм дає змогу громадянам подавати заяви не лише особисто, а й в електронній формі через онлайн-кабінети на вебпорталі Пенсійного фонду України, мобільного додатку ПФУ або Портал Дія. Такий процес автоматизований і не вимагає потреби фізично збирати довідки, витрачаючи час на заповнення декларації, очікування у чергах тощо.

✅ Для подання заяви достатньо вказати інформацію про членів сім'ї, місце проживання та банківські реквізити. Пенсійний фонд автоматично перевіряє та обробляє необхідну інформацію для призначення субсидії.

✅ Заявку можна також надіслати поштою або подати через сервісні центри ПФУ, що обслуговуються посадовими особами відповідних територіальних громад. Це дає можливість обрати зручний спосіб звернення, не обмежуючись одним варіантом.

📍 З метою підтримки найбільш вразливих верств населення були внесені зміни:

🔹спрощено критерії отримання субсидій для прийомних та багатодітних сімей, сімей з трьома і більше дітьми, а також сімей, де є особа з інвалідністю;

🔹до загального доходу сімей не будуть враховуватись доходи членів родини, які перебувають за кордоном понад 60 днів;

🔹продовжено на рік нарахування та виплату субсидій і пільг на оплату житлово-комунальних послуг для українців, які проживають в зоні активних бойових дій або під окупацією.

#СоціальнаПідтримка #ЖитловіСубсидії

Джерело: Національна соціальна сервісна служба України