Платники податків Рівненщини сплатили до місцевих бюджетів 3,3 мільярди гривень податку на доходи фізичних осіб

Дата: 12.06.2023 17:01

За січень-травень 2023 року до платники податків Рівненщини перерахували до зведеного бюджету 4 мільярди 173 мільйони гривень податку на доходи фізичних осіб. Із цієї суми  79 відсотків, або 3 млрд 284 млн грн отримали місцеві бюджети громад.

За словами заступника начальника ГУ ДПС у Рівненській області Зої Хоній, якщо порівнювати показники надходжень ПДФО до місцевих бюджетів в поточному році із надходженнями за аналогічний період 2022 року, то приріст податку на доходи фізичних осіб склав майже 41 відсоток. В абсолютній величині додаткові надходження перевищили 941 млн гривень.

Нагадаємо, що ПДФО є бюджетоформуючим податком для бюджетів громад, адже його частка в надходженнях до місцевих бюджетів сягає 78 відсотків. Тож розвиток громад безпосередньо залежить від відповідального ставлення роботодавців до офіційного працевлаштування працівників та своєчасного перерахування податків із заробітної плати.

Джерело: Головне управління ДПС у Рівненській області