ДОПОМОГА ПРИ НАРОДЖЕННІ ДИТИНИ. ЩО ЗМІНИЛОСЬ?

Дата: 09.05.2023 14:14

Наталя Квят інформує 👈

Допомога при народженні дитини – це державна соціальна підтримка, яка призначена для підтримки батьків протягом 3 років з моменту народження дитини.

В якому розмірі її виплачують та як її отримати, навіть, перебуваючи за кордоном, - розповідаємо.

КОМУ НАДАЄТЬСЯ ДОПОМОГА ⁉️

Допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини (опікуну), який постійно проживає разом з дитиною.

ЯКИЙ РОЗМІР ДОПОМОГИ ⁉️

Наразі розмір допомоги становить 41280 грн.

Виплата допомоги здійснюється одноразово у сумі 10320 грн, решта виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами по 860 грн щомісячно.

☝️ Особи, яким призначено допомогу при народженні дитини підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню.

ЯК ОФОРМИТИ ДОПОМОГУ ⁉️

ОНЛАЙН

1. Авторизуйтесь у кабінеті електронних послуг Міністерства соціальної політики 👉 https://e-services.msp.gov.ua/

2. Заповніть онлайн-форму на отримання послуги та накладіть електронний підпис.

3. Заповнена заява автоматично відправляється до органів соціального захисту.

4. Не пізніше, ніж наступного дня після отримання заяви, орган соціального захисту вам призначать допомогу (у разі правильно заповненої форми).

👍 Також на порталі @ДІЯ можна скористатися комплексною послугою “єМалятко” 👉 https://diia.gov.ua/services/yemalyatko

ЩО ЗМІНИЛОСЬ ⁉️

У період дії воєнного стану для призначення допомоги при народженні дитини один із батьків (опікун), який тимчасово перебуває за межами України (крім осіб, які перебувають на території держави, визнаної згідно із законом державою-окупантом та/або державою-агресором щодо України), надсилає до органу соціального захисту населення за своїм зареєстрованим (задекларованим) місцем проживання (перебування) заяву та видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини.

ОФЛАЙН

Подати до Центру надання адміністративних послуг або до відділу соціального захисту населення територіальної громади за місцем проживання такі документи:

▪️ заяву одного з батьків;

▪️ паспорт чи документ, який посвідчує особу;

▪️ ідентифікаційний код;

▪️ довідку про реєстрацію місця проживання (якщо у вас ID-картка);

▪️ свідоцтво про народження дитини;

▪️ особовий банківський рахунок для соціальних виплат;

▪️ опікунам – рішення суду про встановлення опіки;

▪️ документи, що засвідчують народження дитини ( у разі народження дитини за межами України).

КОЛИ ЗВЕРТАТИСЬ ЗА ДОПОМОГОЮ ⁉️

Протягом 12 місяців з народження дитини.

☝️ Якщо не встигнете звернутися - отримати допомогу буде неможливо.

👋Сподіваємось, що інформація корисна. Поширюйте допис для своєї аудиторії з обов’язковим ‼️ посиланням на джерело інформації 👉 Головне управління Нацсоцслужби у Вінницькій області.

Дякуємо за тактовність та довіру 🫶

#Нацсоцслужба

Джерело: Головне управління Нацсоцслужби у Вінницькій області