Рятувальники попереджають про заборону спалювання сухої трави
З настанням теплої та сухої погоди часто доводиться бачити, як люди спалюють суху рослинність та сміття, залишають не загашеними багаття в зонах відпочинку, або просто необережні з вогнем, кидаючи недопалки на сухостій в межах лісових масивів. Це призводить до займання сухої трави та поширення вогню на великі площі, створюючи суттєву загрозу для розташованих поруч будинків, лісових масивів та населених пунктів.
Для попередження виникнення пожеж, працівники пожежної охорони провели моніторинг екосистем із залученням безпілотного літального апарату.
Нагадуємо, що випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, трави або її залишків, опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах, є адміністративним правопорушенням, за яке передбачено ст. 77-1 КУпАП накладення штрафу на громадян.
Шановні громадяни!
Зважаючи на збільшення кількості загорянь, Служба порятунку закликає громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки у природних екосистемах!
Перш за все, не слід розводити відкритий вогонь біля лісової зони, в полях, а також залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.
Категорично заборонено випалювати сміття та рослинні залишки!
Пам'ятайте, що пожежі в екосистемах також можуть спричинити тяжкі наслідки, зокрема, неконтрольоване поширення вогню на житлові будинки та поруч розташовані споруди, руйнування родючого шару ґрунту та загибель тварин.