ТИМЧАСОВЕ ВЛАШТУВАННЯ ДИТИНИ, ЯКА ЗАЛИШИЛАСЯ БЕЗ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ

Дата: 15.03.2023 17:22

Наталя Квят інформує 👈

👋Аби не губити нас у стрічці та першими бачити оновлення на актуальні теми, заохочуємо вас вподобати дописи та долучатись до активного обговорення в коментарях.

Дитина, залишена без батьківського піклування (дитина, місцезнаходження батьків або інших законних представників якої з’ясовується), може бути тимчасово влаштована ❗️ВИКЛЮЧНО❗️в сім’ю громадян України або іноземців, які на законних підставах перебувають на території України.

⁉️ХТО ЗАБЕЗПЕЧУЄ ТИМЧАСОВЕ ВЛАШТУВАННЯ

Служба у справах дітей за місцем виявлення дитини

⁉️ПЕРІОД ТИМЧАСОВОГО ВЛАШТУВАННЯ

Якщо під час обстеження умов перебування дитини підтвердився факт залишення дитини без батьківського піклування, служба у справах дітей ПРОТЯГОМ ОДНОГО ДНЯ забезпечує тимчасове влаштування такої дитини.

⁉️КУДИ ТИМЧАСОВО МОЖЕ БУТИ ВЛАШТОВАНА ДИТИНА

Дитина може бути тимчасово влаштована

✔️В сім’ю родичів, знайомих;

✔️В сім’ю патронатного вихователя;

✔️В притулок для дітей служби у справах дітей;

✔️В центр соціально-психологічної реабілітації дітей;

✔️В центр соціальної підтримки дітей та сімей;

✔️В соціально-реабілітаційний центр (дитяче містечко);

✔️В будинок дитини, дитячий будинок-інтернат системи соціального захисту населення.

📍 Крім того, на період надзвичайного або воєнного стану діти, які залишились без батьківського піклування, можуть бути влаштовані у прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу на умовах тимчасового влаштування до сімейних форм виховання.

📍 Дитина, в якої є родичі або інші особи, з якими в неї на момент залишення без батьківського піклування склалися близькі стосунки (сусіди, знайомі) та які бажають залишити її на виховання у своїй сім’ї, може перебувати в їх сім’ї до прийняття рішення про влаштування дитини.

⁉️ЯКІ ДОКУМЕНТИ НЕОБХІДНО ПОДАТИ ОСОБІ, ЯКА ВИЯВИЛА БАЖАННЯ ПРИХИСТИТИ ДИТИНУ, ДО СЛУЖБИ У СПРАВАХ ДІТЕЙ:

🖊️заяву;

🖊️копію паспорта громадянина України;

🖊️письмову згоду всіх повнолітніх членів сім’ї, що проживають разом із особою, які надали згоду на тимчасове влаштування в її сім’ю дитини, про проживання дитини на одній житловій площі.

АЛГОРИТМ ДІЙ СЛУЖБИ У СПРАВАХ ДІТЕЙ

1️⃣ Здійснює обстеження умов проживання особи, яка бажає влаштувати у свою сім’ю та складає відповідний акт.

2️⃣ Спілкується з дитиною для отримання її згоди на тимчасове влаштування її в сім’ю.

3️⃣ Видає наказ про тимчасове влаштування дитини.

4️⃣ Влаштовує дитину на підставі наказу.

ДО ВІДОМА🔔

Громадяни України, які виявили бажання взяти дитину, яка залишилася без батьківського піклування, на виховання в сім’ю можуть скористатись чат-ботом «Дитина не сама» https://t.me/dytyna_ne_sama_bot.

ВАЖЛИВО❗️

Особам, які ввлаштували до себе дитину, повинні бути готовими до того, що служба у справах дітей зможе у будь-який час відвідати їхню оселю з метою контролю за умовами утримання дитини.

🙂Сподіваємось, що інформація корисна. Поширюйте допис для своєї аудиторії з обов’язковим посиланням на джерело інформації 👉 Головне управління Нацсоцслужби у Вінницькій області.

Дякуємо за тактовність та довіру🫶

#Нацсоцслужба

Джерело: Головне управління Нацсоцслужби у Вінницькій області