ФОТОГРАФІЇ ДІТЕЙ. ФОТОГРАФУВАТИ, ПУБЛІКУВАТИ ЧИ НІ?

Дата: 15.03.2023 16:58

Наталя Квят ацентує ☝️

📵 Чи можуть дитину фотографувати без згоди батьків та розміщувати фото для публічного доступу 🖥

📸 Зйомка особи здійснюється ❗️ВИКЛЮЧНО ЗА ЇЇ ЗГОДОЮ❗️

Винятком є відкрита зйомка на вулиці, на публічних заходах, зйомка дітей за згодою батьків.

🧰 Вимога про згоду на зйомку особи встановлена Конституцією України, Законом України «Про інформацію» та Цивільним кодексом України.

‼️ Якщо дитина МОЛОДША 1️⃣4️⃣ років 👉 необхідно отримати ПИСЬМОВУ ЗГОДУ БАТЬКІВ/ОПІКУНІВ щодо фотографування чи використання дитячих зображень.

‼️ Якщо дитина СТАРША 1️⃣4️⃣ років 👉 необхідно отримати ПИСЬМОВУ ЗГОДУ самої ДИТИНИ щодо фотографування чи використання дитячих зображень.

☝️ Слід пояснювати дітям, батькам/опікунам з якою метою проводиться відео- або фотозйомка і де візуальний матеріал буде використаний.

☝️ Візуальні матеріали мають представляти дітей гідно та з повагою, а не вразливо чи покірно. Діти мають бути належним чином одягнені та не бути в позах, які можуть розцінювати як сексуальні.

☝️ Необхідно прослідкувати, щоб візуальні та текстові матеріали не розкривали конфіденційну інформацію про дітей.

☝️ Забезпечувати справедливе та нестереотипне зображення дітей різної статі. Дозволити хлопчикам та дівчаткам бути представленими на рівних та в різних ролях.

ВАЖЛИВО

Після надання згоди на зйомку дитини батьки/дитина можуть вимагати припинити публічний показ (вилучити певні зображення з публічного доступу) тієї частини, яка стосується особистого життя дитини.

😀Сподіваємось, що інформація корисна. Поширюйте допис для своєї аудиторії з ‼️️ обов’язковим посиланням на джерело інформації 👉 Головне управління Нацсоцслужби у Вінницькій області.

Дякуємо за тактовність та довіру🫶

#Нацсоцслужба

Джерело: Головне управління Нацсоцслужби у Вінницькій області