Працюємо разом на один результат
Пробація- це система заходів кримінально-правового реагування, які альтернативні покаранню у вигляді позбавлення або обмеження волі. Важливо, що в результаті пробації до суспільства повертається повноцінна людина, яка не порушує законодавство, працює, сплачує податки, створює сім’ю.
У 2018 році у складі Міністерства юстиції України створено центральний орган управління діяльністю пробації – Державну установу «Центр пробації», що координує та здійснює нагляд за діяльністю 24 філій та 560 уповноважених органів з питань пробації по всій Україні, серед яких і Рівненський районний відділ №3 філії Державної установи «Центр пробації» у Рівненській області, який здійснює виконання вироків суду щодо громадян, які проживають на території 4 об1єднаних територіальних громад: Головинської, Деражненської Костопільської та Малолюбашанської.
Суть пробації полягає в тому що, персонал пробації не просто здійснює контроль, а ще й мотивує людину до змін, підказує, що саме потрібно змінити, і надає допомогу, будучи «посередником» у процесі життєвих змін.
З цією метою уповноважений орган з питань пробації наділений рядом повноважень для виконання покладених на нього завдань.
Так розділом ІІ Порядку здійснення нагляду та проведення соціально-виховної роботи із засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України № 272/5 від 29 січня 2019 року визначено функції уповноваженого органу з питань пробації під час здійснення нагляду та проведення соціально-виховної роботи.
Під час здійснення нагляду при виконанні судових рішень, що набрали законної сили, законів про амністію, актів про помилування уповноважений орган з питань пробації серед інших здійснює такі функції:
-
здійснює контроль за виконанням засудженою особою обов’язків, встановлених законом та покладених на неї судом;
-
здійснює профілактичні та виховні бесіди із засудженою особою;
-
відвідує засуджену особу за місцем проживання (у разі необхідності) з метою забезпечення контролю за поведінкою та способом життя;
-
здійснює збір інформації, необхідної для оцінки ризиків вчинення повторних кримінальних правопорушень (далі - оцінка ризиків);
проводить оцінку ризиків;
-
здійснює спільно із службами у справах дітей ознайомлювальні, профілактичні бесіди з батьками неповнолітніх, їх законними представниками, членами сім’ї з метою усунення причин і умов, які спонукали до вчинення кримінального правопорушення;
-
уживає заходів щодо недопущення, а в разі настання - до негайного припинення порушень вимог судових рішень;
Ці заходи спрямовані на випередження вчинення нових злочинів, а у разі протиправних дій - вжиття відповідних заходів з метою їх негайного припинення.
А тому з метою отримання позитивного результату працівники Рівненського районного відділу №3 філії ДУ «Центр пробації» у рівненській області співпрацюють з відділенням поліції №2 Рівненського районного управляння поліції ГУНП в Рівненській області, діяльність яких також спрямована на забезпечення безпеки нашої громади.
Так 07 лютого 2023 року фахівцем Рівненського РВ №3 філії ДУ «Центр пробації» у Рівненській області Тетяною Ковальчук, спільно з поліцейським офіцером громади СП СВГ Рівненського РУП ГУНП України в Рівненській області Віталієм Мельником здійснено виїзд за місцем проживання засуджених осіб, та осіб, притягнутих до адміністративної відповідальності з метою проведення відповідної соціально виховної роботи із засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі та осіб, яких притягнуто до адміністративної відповідальності.
В результаті з засудженими та порушниками вчергове проведені профілактичні бесіди про неприпустимість вчинення повторних злочинів та правопорушень та попереджено про відповідальність, яка наступає у разі їх повторного вчинення.