A A A K K K
для людей із порушенням зору
Малолюбашанська сільська рада
Рівненська область Рівненський район

Повторно оновлено порядок призначення та виплати державної соціальної допомоги та пільг

Дата: 19.01.2023 10:30
Кількість переглядів: 38

Постановою Кабміну від 27 грудня 2022 р. № 1460 повторно оновлено підходи до надання державної соціальної допомоги та пільг під час воєнного стану.

☝️ При цьому, порядок призначення та виплати залежить від виду державної соціальної допомоги.

1️⃣ Так, строк раніше призначеної допомоги продовжується на період воєнного стану та протягом 1️⃣ місяця після його припинення чи скасування і стосується:

✅допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;

✅допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність;

✅щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею;

✅тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;

✅державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;

✅державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю.

❗️Тобто, протягом воєнного стану повторне звернення до уповноважених органів отримувачів зазначених видів допомог ❎НЕ вимагається.

2️⃣ Строк раніше призначених допомог та пільг автоматично продовжується особам, які проживають на території громад, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих рф відповідно до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф (далі – Перелік). У разі завершення бойових дій або тимчасової окупації виплата продовжується у поточному та наступному місяці після такого виключення.

Особам, які ❌НЕ проживають на відповідних територіях, виплата без подання заяв продовжується лише до 31 грудня 2022 року (включно) і стосується:

👉державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям;

👉допомоги на дітей одиноким матерям;

👉тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;

👉пільг, які було призначено раніше.

❗️Таким чином, уповноважені органи зобов’язані поінформувати пільговиків та одержувачів допомоги про припинення виплат/пільг шляхом надсилання повідомлення поштою/електронною поштою/засобами мобільного зв’язку та роз’яснити необхідність звернення з 1 січня 2023 року для продовження виплат/пільг.

3️⃣ Допомога на проживання ВПО

Положення щодо допомоги на проживання ВПО виключено з Постанови Кабміну від 7 березня 2022 р. № 214.

❗️ Це означає, що додатково звертатися до уповноважених органів із 1 січня 2023 року ❎НЕ потрібно.

Згідно із розʼясненням Мінсоцполітики, допомога на проживання ВПО – це окремий вид допомоги, який призначається згідно спеціального нормативного акту - Постанови Кабміну № 332 від 20.03.2022 р. з місяця звернення без кінцевої дати припинення.

Нагадуємо, що дія «довідки переселенця» та виплат може бути скасована з підстав, передбачених ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод ВПО», а саме у разі, якщо ВПО:

🔹подала заяву про відмову від довідки;

🔹повернулася до покинутого місця постійного проживання;

🔹виїхала на постійне місце проживання за кордон;

🔹подала завідомо недостовірні відомості;

🔹скоїла кримінальне правопорушення, яке є підставою для скасування довідки.

__________________

ℹ️ Детальніше про соціальні виплати в умовах війни - у чат-боті Юридичний порадник для ВПО 👉 «Вибрати питання» ➡️ «пенсія, соц.допомога» ➡️ «соц.виплати» ➡️ «виплата в умовах війни» ➡️ «інша категорія»:

🌐 https://chatbot.r2p.org.ua/

🟣 Viber: https://cutt.ly/zzeWP2q

🔵 Telegram: https://cutt.ly/qzeW2sX

🟠 Facebook (Messenger): http://m.me/IDP.legal.aid

EU Civil Protection & Humanitarian Aid

NRC - Norwegian Refugee Council

Норвезька рада у справах біженців в Україні - правова допомога

Програма EGAP

Джерело: Юридичний порадник для ВПО


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора