Про ведення обліку товарних запасів

Дата: 09.01.2023 10:51

Головне управління ДПС в Рівненській області нагадує, що наказом Мінфіну від 03.09.2021 р. № 496 затверджено порядок ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців. Даним документом встановлено, що облік товарних запасів здійснюється шляхом постійного внесення до Форми ведення обліку товарних запасів інформації про надходження та вибуття товарів на підставі первинних документів, які є невід’ємною частиною такого обліку.

Підприємці з декількома місцями продажу ведуть облік товарних запасів за кожним окремим місцем продажу на підставі первинки, яка підтверджує отримання товарів, та/або первинки на внутрішнє переміщення товарів. При цьому, первинні документи на внутрішнє переміщення товарів є невід’ємною частиною такого обліку.

Звертаємо увагу, що внесення даних до Форми обліку щодо надходження товарів на підставі первинних документів здійснюється до початку реалізації таких товарів.

Джерело: Головне управління ДПС у Рівненській області