A A A K K K
для людей із порушенням зору
Малолюбашанська сільська рада
Рівненська область Рівненський район

З 14 листопада спрощується порядок повернення в Україну громадян, примусово переміщених до росії

Дата: 17.11.2022 15:47
Кількість переглядів: 25

Уряд з 14 листопада запровадив спрощений порядок повернення в Україну осіб, які були примусово переміщені окупантами на територію росії або до інших країн із числа:

⚠️громадяни України;

⚠️осіб, визнаних Україною особами без громадянства;

⚠️осіб без громадянства, які постійно проживають в Україні.

❗ Так, відповідно до постанови Кабміну від 21.10.2022 № 1201 у разі втрати паспортних документів такі особи матимуть змогу в’їхати до країни на підставі посвідчення особи на повернення в Україну. Оформити його зможуть члени сім’ї таких осіб, а саме:

✅один із батьків;

✅інший законний представник особи у віці до 18 років;

✅дружина / чоловік;

✅повнолітні діти;

✅рідні (повнорідні, неповнорідні) брат/сестра;

👉 Для цього їм необхідно буде звернутися до підрозділів Державної міграційної служби України із письмовою заявою та пакетом таких документів:

🔹свідоцтвом про народження або документом про реєстрацію народження особи, посвідченим / легалізованим у встановленому порядку; АБО е-свідоцтвом про народження; АБО витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження;

🔹документом, що посвідчує особу законного представника, члена сім’ї (паспортом, е-паспортом тощо), та документом, що підтверджує повноваження особи або факт родинних стосунків (наприклад, свідоцтвом про шлюб, рішенням про призначення опікуном тощо).

У разі оформлення посвідчення особі у віці до 18 років, стосовно якої відсутня інформація в Реєстрі або відомчій системі ДМС, додатково треба буде надати 2 кольорові фотокартки такої особи розміром 3,5 х 4,5 см (для вклеювання до посвідчення) та розміром 10 х 15 см (для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування до відомчої системи ДМС).

☝️ Звертаємо увагу, що за відсутності родичів посвідчення оформлюється на підставі офіційного звернення Мінреінтеграції до територіального органу ДМС України.

❗ У будь-якому випадку оформлюється такий документ безоплатно протягом 5 робочих днів та діє до 3-х місяців. При цьому ❌відмовити в оформленні посвідчення можуть ЛИШЕ з підстав:

1️⃣звернення неналежної особи, у т.ч. за відсутності документів, що підтверджують її повноваження;

2️⃣ надання документів та інформації не в повному обсязі;

3️⃣ відсутності змоги ідентифікувати переміщену особу за даними з відомчих інформаційних систем, баз даних Реєстру, системи ДМС, інформації, поданої законним представником, членом сім’ї, Мінреінтеграції.

___________________

ℹ️ Про порядок перетину кордону в умовах воєнного стану - у чат-боті Юридичний порадник для ВПО 👉 «Вибрати питання» ➡️ «виїзд за кордон»:

🌐 https://chatbot.r2p.org.ua/

🟣 Viber: https://cutt.ly/zzeWP2q

🔵 Telegram: https://cutt.ly/qzeW2sX

🟠 Facebook (Messenger): http://m.me/IDP.legal.aid

EU Civil Protection & Humanitarian Aid

NRC - Norwegian Refugee Council

Норвезька рада у справах біженців в Україні - правова допомога

Програма EGAP

Джерело: Юридичний порадник для ВПО


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора