Як оформити ID-карту та закордонний паспорт одночасно: інструкція

Дата: 21.05.2022 20:46

Уряд постановою від 07.05.2022 № 541 запровадив експериментальний проект щодо одночасного оформлення ID-картки та паспорта громадянина України для виїзду за кордон. В яких випадках видаватимуться одразу два паспорти та що робити українцям для їх отримання, розповідаємо у рубриці #ЛайфхакиЮрпорадника.

? Хто зможе скористатися послугою?

Згідно з постановою Кабміну від 07.05.2022 № 541 послуга одночасного оформлення ID-картки та «закордонного паспорта» буде доступна особам, які:

? вперше отримують паспорт громадянина України;

? звертаються за оформленням паспорта замість втраченого або викраденого;

? подають документи для обміну паспорта громадянина України (наприклад, у зв’язку із зміною прізвища після укладення шлюбу тощо).

? Яка процедура оформлення?

Для одночасного оформлення ID-картки та паспорта громадянина України для виїзду за кордон необхідно буде звернутися до одного із уповноважених органів незалежно від місця зареєстрованого / фактичного проживання заявника. Наразі такими органами визначено:

???? територіальні органи/територіальні підрозділи ДМС;

???? центри надання адміністративних послуг;

???? ДП «Документ», його відокремлені підрозділи.

? Разом із тим оформлення відбувається за певних умов:

1? особі, яка досягла 14-річного віку, - на підставі заяви-анкети, поданої нею особисто;

2? особі, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною, - на підставі заяви-анкети одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників;

3? особі, яка не може пересуватися самостійно у зв’язку з тривалим розладом здоров’я та потребує термінового лікування за кордоном, що підтверджується медичним висновком, - на підставі заяви-анкети особи або її законного представника.

? При цьому до заяви-анкети подається той самий пакет документів, що і у випадку оформлення паспорта громадянина України за стандартною процедурою.

? Які строки надання послуги?

У разі одночасного оформлення ID-картки та «закордонного паспорта» паспорти мають бути виготовлені:

???? НЕ пізніше ніж через 7 робочих днів – у разі подання заяви для термінового отримання;

???? НЕ пізніше ніж через 20 робочих днів із дня оформлення заяв-анкет – у разі оформлення документів за стандартною процедурою.

? Однак зазначені строки можуть бути продовжені до 2-х місяців, якщо для ідентифікації особи буде необхідно проведення додаткових перевірок. Про продовження розгляду заяви заявника має бути повідомлено поштою, засобами телефонного або електронного зв’язку.

? Скільки доведеться заплатити?

За одночасне оформлення двох паспортів («внутрішнього» та «закордонного») громадянам України доведеться сплатити ту саму суму, яка передбачена для оформлення паспортів у стандартному порядку. Так, вартість ID-картки становитиме:

???? у разі оформлення паспорта вперше при досягненні 14-річного віку – безкоштовно;

???? у разі обміну / відновлення – 372 грн (терміново – 498 грн).

У свою чергу за видачу паспорта громадянина України для виїзду за кордон необхідно буде внести оплату у розмірі:

???? 733 грн – у разі виготовлення до 20 робочих днів;

???? 1085 грн – у разі виготовлення до 7 робочих днів.

У разі оформлення через ДП «Документ» та його відокремлені підрозділі додатково доведеться сплатити сервісні збори.

? Звертаємо увагу, що послуга одночасного оформлення ID-картки та паспорта громадянина України для виїзду за кордон наразі перебуває на стадії впровадження. Вона має стати доступною після технічної реалізації в інформаційно-комунікаційній системі ДМС.

______________________

Більше інформації про оформлення ID-картки та закордонного паспорта - у чат-боті Юридичний порадник для ВПО ???? «Вибрати питання» ?? «особисті документи» ?? «паспорт, прописка»:

???? https://chatbot.r2p.org.ua/

???? Viber: https://cutt.ly/zzeWP2q