Діти: прості речі, про які важливо пам’ятати

Дата: 24.03.2022 09:33

?? *Пити* багато води та поїти водою дітей: потроху, але часто. Виводити інтоксикацію.

?? *Стежити за їжею*: менше булок, солодощів, шкідливої їжі — підшлункова не любить стрес, і це може сильно забирати сили. Теплий суп — те, що вам зараз треба.

? *?Стрибати* з дитиною на місці 60–100 разів. Це дає можливість відчути опору, трохи скинути фізичну напругу. Коли п’яти б’ються об підлогу, парасимпатична система отримує сигнал опори, це дає сили і допомагає виводити адреналін.

?? *Тримати* дітей за руки, кладіть долоню на спину дитині в районі лопаток, це дає відчуття будинку, заколисуйте навіть 16-ти літніх дітей, засинайте обійнявшись.

?? Намагатися зберігати *спокій*. Багато разів розповідайте дітям — що зараз потрібно і можна робити. Багато разів, спокійно.

?? Якщо діти *вередують — це добре*, похваліть себе: значить їм краще. Бо ніхто не вередує, коли йому страшно.

?? *Плач* — теж нехай: отже, є кому принести сльози.

?? *Трясе* — потрясіть разом, руками, ногами і багато обіймайте, садіть на коліна, огортайте, спіть разом.

?? *Спати* за кожної можливості.

?? *Дихати* повітрям, щогодини, за можливості виходити і дихати.

?? Важливо: зараз *не переглядайте* фото чи відео свого будинку та милих сімейних свят, не застрягайте у цьому. Це потім, не зараз.

?? Якщо тривога підймається — іти і *робити щось корисне* для близьких, дитини, просто людини поряд, щось для побуту. Кожне побутове питання важливе, це нормально думати про побут зараз та налагоджувати його. Кожна побутова турбота є дуже важливою: тепло, суп, гарячий чай, сон, повітря.

?? Налаштування побуту, підтримка — це і є *ваша робота*. Дуже важлива робота!

?? Багато *обіймати та обійматися*. Не має значення з ким, просто обіймайтеся міцно!

Джерело:

Vasyl Bohdan