A A A K K K
для людей із порушенням зору
Малолюбашанська сільська рада
Рівненська область Рівненський район

Суб’єкт господарювання може самостійно обрати для використання РРО або програмний РРО

Дата: 23.02.2022 08:54
Кількість переглядів: 87

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує суб’єктам господарювання, що фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої,  третьої та четвертої груп згідно з вимогами Податкового кодексу України зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО при здійсненні розрахункових операцій незалежно від виду діяльності та обсягу доходу.

Суб’єкт господарювання може самостійно обрати для використання РРО або програмний РРО. Крім того, законодавчо не передбачено обмежень на використання поряд з РРО також і програмного РРО.

Разом з тим інформуємо, що реєстрація РРО діє до дати скасування реєстрації РРО, що відбувається у випадках, коли, зокрема, суб’єкт господарювання у зв’язку із застосовуванням програмного РРО вирішив відмовитись від застосування РРО, строк служби якого не закінчився. Це передбачено пунктом 1 глави 4 розділу II Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547 «Про затвердження порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій».

Якщо суб’єкт господарювання, який вже працює з РРО, приймає рішення замість РРО використовувати програмний РРО, то при переході на програмний РРО реєстрація апаратного РРО скасовується.

Детальніше про РРО – в ЗІР (https://zir.tax.gov.ua/main/bz/search/?src=ques) , категорія 109.

Джерело: Головне управління ДПС у Рівненській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора