Як розмовляти з постраждалою людиною?

Дата: 11.02.2022 09:35

??????? Не всі люди однаково реагують на насильство. У той час як комусь хочеться якомога швидше виговоритися та отримати потрібну як ніколи підтримку, хтось закривається у собі, відчуває страх, сором, провину. У такому разі дуже важливо не відлякати постраждалу/-ого різкими словами, знайти правильний підхід, не зашкодити. Сьогодні поговоримо про те, як саме це зробити.

Перш за все, не висловлюйте та не показуйте жодних виявів роздратування, нетерплячості. Краще просто спокійно вислухати постраждалу/-ого — адже їй або йому ця розмова дається вкрай важко.

Не варто:
? нав’язувати термінові та різкі рішення та дії (наприклад, розірвати аб’юзивні стосунки чи з’ясувати усе раз та назавжди);
? тиснути та змушувати говорити, аби почути більше подробиць, навіть якщо вам просто хочеться краще зрозуміти ситуацію;
? сумніватися у словах постраждалої/-го, перепитувати, чи точно вона або він усе правильно зрозуміли тощо;
? звинувачувати постраждалу/-ого у будь-якому епізоді насильства, намагатися виправдати кривдника чи пояснити його дії.

Будьте готові до того, що постраждала/-ий не зможе одразу піти з ситуації насильства. У такому разі дайте зрозуміти, що добробут цієї людини вас дійсно турбує, та залиште контакти екстреної допомоги:

Поліція — 102
Національна гаряча лінія з протидії домашньому насильству:

116 123 (з мобільного);
0 800 500 335 (зі стаціонарного).

Зберігайте пост, аби не загубити, та бережіть себе!

Джерело: Розірви коло