Що необхідно знати ФОП– платниками єдиного податку про застосування РРО/ПРРО при здійсненні розрахункових операцій

Дата: 18.01.2022 08:38

Головне    управління    ДПС    у    Рівненській області нагадує,  що з 01 січня 2022 року фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої,  третьої та четвертої груп згідно з вимогами Податкового кодексу України зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмні РРО при здійсненні розрахункових операцій незалежно від виду діяльності та обсягу доходу.

Крім цього, ФОП – платники єдиного податку, що здійснюють продаж  технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, а також платники єдиного податку, які зареєстровані платниками ПДВ, зобов’язані вести облік товарних запасів, у відповідності з вимогами Порядку ведення обліку товарних записів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09 вересня 2021 року №496.

Водночас, ФОП – платники єдиного податку першої групи які здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на  ринках та/або провадять  господарську  діяльність з надання побутових послуг населенню, не використовують працю найманих осіб, з 01 січня 2022 року не застосовують РРО/програмні РРО та не ведуть облік товарних запасів.

Окремо  слід  зазначити,  що  постановою  Кабінету  міністрів України від 23 грудня 2021 року №1359 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 №1336» внесено зміни, які визначають, що підприємці платники єдиного податку, що провадять роздрібну торгівлю на території села мають право здійснювати розрахунки без застосування РРО/програмних РРО, але з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, крім випадків:

- роздрібної торгівлі в торгівельних об’єктах, в яких здійснюється також  торгівля підакцизними  товарами;

- дистанційної торгівлі, зокрема, торгівлі через Інтернет;

- прийняття рішень сільськими  радами та радами ОТГ  про обов’язкове  застосування на  території  села РРО/програмних РРО.

Зверніть увагу, що на вебпорталі ДПС у банері «Програмні РРО» (https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/) можна ознайомитись з інформаційними матеріалами щодо застосування РРО/ПРРО.

Джерело: Головне управління ДПС у Рівненській області