На Рівненщині надходження єдиного податку зросли на 166 млн гривень

Дата: 14.01.2022 11:01

У Головному управлінні ДПС у Рівненській області повідомили, що суб’єкти господарювання, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, за 2021 рік сплатили до місцевих бюджетів Рівненщини 862,8 млн грн єдиного податку. Вказана сума перевищила надходження за аналогічний період 2020 року на 165,7 млн гривень.

Значна частка надходжень забезпечена суб’єктами підприємницької   діяльності - фізичними особами. За 12 місяців 2021 року вони спрямували до бюджету 671,9 млн гривень, що на 149,6 млн грн більше  показника2020 року.

Юридичні особи, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили впродовж 2021 року 141,4 млн грн єдиного податку. Приріст платежу до 2020 року склав 17,8 млн грн або плюс 18 відсотків.

Сільськогосподарські виробники, а це четверта група спрощенців, сплатили у 2021 році 76,5 млн грн єдиного податку.

Варто зазначити, що єдиний податок – платіж, який спрямовується в повному обсязі до місцевих скарбниць. Відтак територіальні громади можуть його використовувати для розвитку своєї інфраструктури. До того ж у місцевих бюджетах надходження єдиного податку – друге за важливістю джерело наповнення дохідної частини.

Джерело: Головне управління ДПС у Рівненській області