Що таке кешбек? Як це працює?

Дата: 05.01.2022 20:47

????Кешбек (cashback) – це сервіс, який дозволяє повернути частину витрачених коштів за товари та послуги. Перекладається, як повернення готівки. Банки використовують це для залучення клієнтів.
Послуга кешбек доступна при розрахунках дебетовими та кредитними картками. Існують також окремі кешбек-сервіси, які надають знижки. Про них поговоримо пізніше.

??Як це працює для платіжних карток?
Розберемо як працює кешбек на прикладі одного з банків. Кожного місяця надається декілька категорій витрат (продукти, кафе, здоров’я, транспорт, книги). З яких потрібно обрати дві. Цього місяця певний відсоток витрат в цих категоріях буде повертатись на карту

????Якщо обрали категорію «Книги» (10%). Здійснили карткою оплату книг на суму 500 гривень і отримали 50 гривень кешбеку. За кожною категорією встановлені різні відсоткові ставки.
Максимальний розмір кешбека – до 20%. Суму накопичених бонусів можна побачити в окремому розділі мобільного додатку. Коли сума бонусів складає понад 100 гривень можна виводити бонуси на основний рахунок та користуватися при розрахунках як звичайними грошима. Саме цим відрізняється послуга кешбек від звичайних карт лояльності. Адже кошти можна витратити будь-де, а не тільки в конкретному магазині.

??Які умови кешбеку також можуть пропонувати різні банки:
????за покупки та поповнення (1%);
????за розрахунки карткою в мережі Інтернет (5%);
????до 50% на одну із запропонованих 6-ти категорій в місяць (категорії змінюються щомісяця);
????0,5% кешбека на покупки, оплачені за допомогою гаджета (смартфона або смарт-годинника) із застосуванням технологій Google Pay, Apple Pay;
????5% за поїздки на таксі та за купівлю квитків на транспорт у разі оплати карткою;
????повернення комісії 0,5% за поповнення карти через термінали іншого банку.

????Для дебетових карт кешбек дозволяє отримати додатковий прибуток внаслідок повернення коштів. Тобто своєрідну додаткову знижку. А для кредитних карт кешбек дозволяє зменшити суму нарахованих відсотків за користування картою.

Джерело: Національний проєкт з фінансової грамотності