Зміни з 01 січня 2022 року у розмірах податків та внесків для ФОП та в застосуванні РРО/ПРРО

Дата: 29.12.2021 15:46

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що Законом України «Про державний бюджет України на 2022 рік» ухвалено розмір мінімальної заробітної плати 6500,0 грн. та прожитковий мінімум для працездатних осіб  - 2481,0 грн.

Відповідно до цих сум зміняться розміри єдиного соціального внеску та ставки єдиного податку, які сплачуватимуть ФОП  з 01 січня 2022 року:

ФОП І групи - ЄСВ становитиме 1430,0грн. на місяць (22%  розміру мінімальної заробітної плати), єдиний податок – 248,1 грн. на місяць (не більше 10% прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01 січня 2022 року);

ФОП ІІ групи - ЄСВ становитиме 1430,0грн. на місяць (22% розміру мінімальної заробітної плати), єдиний податок – 1300,0 грн. на місяць (20%  мінімальної заробітної плати станом на 01 січня 2022 року);

ФОП ІІ групи -ЄСВ становитиме 1430,0грн. на місяць (22% розміру мінімальної заробітної плати), єдиний податок – 5% доходу або 3% доходу та ПДВ.

Нагадуємо, що  з 01 січня 2022 року всі ФОП – платники єдиного податку ІІ-ІУ груп, незалежно від виду  діяльності  та рівня доходів мають використовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО або ПРРО) при здійсненні розрахункових операцій.

Подбайте заздалегідь про придбання та реєстрацію касового обладнання, а також про навчання персоналу, який його використовуватиме.

Здійснення розрахункових операцій без проведення їх через РРО/ПРРО загрожує штрафом  у розмірі 100% вартості проданої продукції, а у разі фіксації  повторного порушення - 150% вартості проданої продукції.