Бізнес Рівненщини отримав відшкодування ПДВ з бюджету на понад 1,7 мільярда гривень

Дата: 21.12.2021 16:59

У січні – листопаді 2021 року платники ПДВ області отримали  з державного бюджету 1 779 млн грн податку на додану вартість. За словами керівника Головного управління ДПС у Рівненській області Віталія Чуя, це на 869 млн грн більше, ніж за відповідний період минулого року.

Всі заявлені до повернення суми відшкодовуються вчасно за результатами камеральних перевірок. На початок грудня 2021 року в області нараховується 250 платників, які декларують бюджетне відшкодування цього податку. Зокрема, впродовж січня – листопада 2021 року ними подано заяв на загальну суму 1793.3 млн грн, що значно більше минулого року. Тоді цей показник складав 1355.3 млн грн. При цьому кількість декларантів бюджетного відшкодування 208 залишилась на рівні 2020 року.

Серед заявників 87 підприємств – експортерів, сума задекларованого бюджетного відшкодування – понад 726,2 млн гривень.

Також задекларували бюджетне відшкодування на 374 млн грн 103 перевізники, які здійснюють міжнародні перевезення, та 5 підприємств, засновані організаціями інвалідів на суму 5,4 млн гривень.

На внутрішньому ринку України заявки на бюджетне відшкодування подали 39 платників на 950,4 млн гривень.

За 11 місяців 2021 року податківцями упереджено неправомірного відшкодування ПДВ у 11 суб’єктів господарювання на суму майже 1,2 млн гривень.

Головне управління ДПС у Рівненській області