СЕРЕДНЯ ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА

Дата: 13.12.2021 15:13

Вона, на відміну від дошкільної, є обов'язковою? Як і у випадку з ????дитсадочком, батьки мають звернутись в ІРЦ і отримати рекомендації щодо форми навчання.
??Важливо — можна звернутись у будь-який ІРЦ, не обов'язково за місцем прописки чи проживання. Завдання ІРЦ - не лише провести комплексну ???? оцінку розвитку дитини, але й консультувати батьків, надавати їм психологічну підтримку протягом всього періоду супроводження ???????? дитини.

?Висновки ІРЦ мають рекомендаційний характер і остаточно форму навчання дитини вибирають батьки.
?Разом із заявою висновок ІРЦ подається до школи.

????Якщо у школі відмовляють у створенні інклюзивного класу або зарахування дитини?
?Письмово зверніться в управління освіти, обов'язково отримайте реєстраційний номер вашого листа і чекайте на офіційну відповідь. У разі позитивного рішення, управління освіти дасть направлення у школу. Якщо відповідь від управління освіти вас не влаштовує — звертайтесь у вищу інстанцію, ? в обласний департамент освіти.

????Що роботи, якщо у школі не можуть знайти асистента вчителя?
?Керівництво школи може підібрати асистента у штаті школи за сумісництвом.

????А як щодо послуги супроводу дитини під час інклюзивного навчання?
Висновок про необхідність супроводу асистента дитини має надати ІРЦ. Це базова соціально послуга і його зобов'язані надавати органи місцевої влади.
??Асистента дитини часто плутають з асистентом ????????? вчителя. Асистент вчителя — педагогічний працівник, він допомагає вчителю під час навчального процесу, і не лише з дітьми з ООП. Асистент дитини (не зобов'язаний мати педагогічну освіту) — допомагає дитині не лише під час уроків, але й з пересуванням, харчуванням тощо.

??Проєкт "Просвітницька кампанія на підтримку деінституціалізації й попередження інституціалізації дітей з інвалідністю та/або з особливими освітніми потребами" впроваджується за підтримки за підтримки Міністерство соціальної політики України й Фонд Соціального Захисту Інвалідів.