A A A K K K
для людей із порушенням зору
Малолюбашанська сільська рада
Рівненська область Рівненський район

Місцеві бюджети Рівненщини отримали додатково майже 35 млн гривень податку на нерухоме майно

Дата: 11.11.2021 08:35
Кількість переглядів: 83

Майже 130,2  млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплатили суб’єкти господарювання та жителі Рівненської області упродовж десяти місяців цього року. При чому приріст надходження платежу до січня-жовтня минулого року склав 36,5 відсотка або на 34,8 млн грн більше.

Варто зазначити, що юрособи сплатили 85,7 млн грн податку на нерухомість, що на 27,2 млн грн більше, ніж торік. Фізичні особи цьогоріч перерахували 44,4 млн гривень. Тож додатково тергромади отримали 7,6 млн грн, або плюс 20,7% до відповідного періоду минулого року.   

Варто нагадати, що платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та нежитлової нерухомості.

У 2021 році податок на нерухоме майно нараховується фізичним особам – власникам об'єктів нерухомості (будинків, квартир тощо) за 2020 рік, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2020 року – 4723,00 гривень. Сплачувати податок за нерухомість необхідно, якщо: площа квартири перевищує 60 кв м, площа житлового будинку понад 120 кв м, площа різних типів об'єктів нерухомості більше ніж 180 кв метрів.

Пільги з податку для фізосіб не застосовуються до об'єктів оподаткування, якщо їх площа перевищує п'ятикратний розмір неоподаткованої площі: для квартири – 300 кв м, для житлового будинку – 600 кв м, для різних типів об'єктів житлової нерухомості – 900 кв метрів.

Пільги не нараховуються на нерухомість, яку власники здають в оренду, лізинг, позичку чи використовують для бізнесу. Також на пільги не мають права фізособи-підприємці, які зазначили своє житло як податкову адресу та працюють у власній квартирі чи будинку.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора