A A A K K K
для людей із порушенням зору
Малолюбашанська сільська рада
Рівненська область Рівненський район

До уваги батьків! Діти зобов’язані носити світловідбиваючі елементи в темну пору доби

Дата: 29.10.2021 09:37
Кількість переглядів: 335

Одна з найпоширеніших причин дорожньо-транспортних пригод в Україні – низька видимість пішоходів в темний час доби, особливо в осінньо-зимовий період. Дуже часто водії просто не мають змоги побачити пішоходів на достатній для успішного гальмування відстані. Вирішити цю проблему можна за допомогою світлоповертальних елементів. Особливо актуальне використання таких елементів на дитячому одязі, адже це дозволить водієві здалеку побачити дитину.

Для того, щоб зобов’язати пішоходів використовувати світловідбиваючі елементи в темну пору доби було внесено зміни до постанови Кабміну від 10 жовтня 2001 року, де зазначено, що пішоходи повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи. Згідно з пунктом 4.4 ПДР: “У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи, для своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху”.

Використання таких елементів дозволяє знизити травматизм та смертність на дорогах в 6-8 разів. Під час руху автомобіля з увімкненим ближнім світлом фар водій може помітити пішохода на відстані 25-30 метрів. Але якщо людина носитиме світловідбивачі, то відстань її видимості збільшиться до 130-150 метрів. А з дальнім світлом фар водій бачитиме пішохода на відстані від 300 до 400 метрів.

Також варто зазначити, що світлоповертальні елементи можуть зберегти життя не лише людини, вони можуть зробити помітнішими на дорозі і домашніх улюбленців.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора