A A A K K K
для людей із порушенням зору
Малолюбашанська сільська рада
Рівненська область Рівненський район

На замітку батькам: ось чому діти мають читати

Дата: 28.10.2021 10:36
Кількість переглядів: 313

Суд поклав на двох крадіїв додатковий обов’язок прочитати твори відомих письменників, обґрунтувавши це думкою Достоєвського.

Малиновський районний суд м. Одеси у кримінальній справі № 521/4558/21 звільнив двох осіб від покарання відбування покарання у вигляді позбавлення волі (на три роки) з випробуванням, строком на 1 (один) рік, поклавши на них обов`язки, передбачені п. п. 1, 2 ч. 1 та п. 6 ч. 3 ст. 76 КК, а саме :

- періодично з`являтись для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;

- повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи;

- дотримуватися встановлених судом вимог щодо вчинення певних дій,

а також прочитати наступні твори:

1) повість « Пригоди Тома Соєра », автор Марк Твен;

2) роман « Пригоди Гекльберрі Фінна », автор Марк Твен;

3) пригодницьку повість « Біле Ікло », автор Джек Лондон;

4) вірш Тараса Шевченка «Минають дні, минають ночі …».

Мотив такого рішення суд обґрунтував наступним чином.

«4.13.Оскільки, на думку Ф.М. Достоєвського, перестати читати книги — значить, перестати мислити, читання певних, визначених судом творів для обвинувачених буде стимулом для мислення і пізнання світу у вимірі без вчинення суспільно шкідливих дій. Твори, визначені судом і які відносять до дитячої літератури (уроків зарубіжної літератури 5-го класу), саме призвані формувати в дитині всі добрі, сердечні і незлобливі відчуття як щодо себе, так і до оточуючого світу. Окрім того, вони показують, як люди співіснують протягом багатьох років не тільки без неприязні і ненависті один до одного, а й з необхідною у суспільстві повагою як до цінностей життя, так і до встановлених у суспільстві правил. Так, наприклад, у творі «Пригоди Тома Соєра» (1876 р.) його автор Марк Твен дуже влучно, окрім жартівних пригод неабиякого хлопчини, показує, які загальнолюдські цінності існують у суспільстві: «…Будь-який предмет, що дістався нам ціною благородної, чесної праці, здається нам солодше і миліше» (Глава третя); «Сам того не відаючи, він відкрив великий закон, який керує вчинками людей, а саме: для того щоб людина або хлопчик пристрасно захотів мати яку-небудь річ, нехай ця річ дістанеться йому як можливо найважче»; «Робота є те, що ми зобов`язані робити …..» (Глава друга).

 4.14.Саме завдяки таким творам у дитини і повинні створюватись образи прекрасного, найкращого, які вона буде нести через все життя. І якщо людина була позбавлена такого прекрасного у дитинстві, потрібно компенсувати їй такі знання у сьогоденні. Фактично це питання духовного розвитку людини, питання любові до ближнього і поваги до права власності.

 4.15.У будь-якому випадку такий вид обов`язків, як частина покарання, повинен бути кориснішим і ефективнішим ніж будь-яке інше покарання, що передбачено у кримінальному законі.

 4.16.Інші твори, що будуть призначені для читання на думку суду, також пов`язані з власним вихованням себе у дусі поваги до встановлених у суспільстві правил і визначення своєї ролі в громаді».

За обставинами справи двоє осіб 06 січня 2021 року приблизно о 00 годині 30 хвилин, діючи спільно, за попередньою змовою групою осіб, незаконно проникли на територію майданчика тимчасово затриманих транспортних засобів, шляхом подолання паркану, викрали з декількох автомобілів автомагнітоли та автомобільні динаміки. За ці дії їх і було засуджено.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь