A A A K K K
для людей із порушенням зору
Малолюбашанська сільська рада
Рівненська область Рівненський район

Фінансова грамотніть СТУДЕНТА

Дата: 28.10.2021 10:15
Кількість переглядів: 126

????Навчитися планувати власний бюджет кожному необхідно якомога швидше. Як почати вести бюджет студенту, і на що звернути увагу?

????Бюджет складається з доходів та витрат. Необхідно визначити їх розмір – це перший крок. Надходження в бюджет студента, зазвичай складаються зі стипендії та допомоги від батьків. Також студент може додатково отримувати кошти, якщо він працює і отримує заробітну плату.

?Витрати потрібно розділити на категорії. Існує багато варіантів розподілу витрат. Можна обрати наш приклад, або інший, який вам більш подобається.

????До прикладу, розподілити витрати можна за такими категоріями:
????55% Оплата проживання, транспорт, харчування, зв'язок та ін. Це базові потреби для студента. Як тільки отримаєте дохід потрібно одразу відкласти кошти для покриття цих витрат.
????10% Дозвілля та розваги. Фінансово грамотні студенти планують розваги усвідомлено і виділяють на них окремі гроші.
????10% Накопичення. Пам'ятаємо про правило "спочатку заплати собі".
????10% Витрати на навчання, саморозвиток і здоров'я.
????10% Накопичення на великі покупки, якщо необхідні, або для створення фінансової подушки безпеки.
????5% Подарунки друзям і близьким, благодійність.

????Вкрай важливо не перевищувати ліміт ні в одному з перерахованих у списку пунктах. Для кожної статті видатків можна виділити окремий конверт (банківський рахунок), де будуть зберігатись кошти. Також можна скористатись іншим варіантом розподілу бюджету по методу конвертів.

??Наступне, що важливо зробити - це вести облік витрат. Головне, підібрати спосіб ведення записів, який вам подобається. Блокнот, табличка в Excel, мобільні додатки і безліч інших, - є з чого обирати. Це дозволить в майбутньому проаналізувати, чи дотримуєтесь ви бюджету та скоригувати його.

????Керуйте своїми грошима – керуйте своїм життям!
#ЗаощаджуйЗберігайЗахищай


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора